Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

SENIORZY WRÓCILI ZE ZDROWOTNEJ WYCIECZKI

SENIORZY WRÓCILI ZE ZDROWOTNEJ WYCIECZKI
4 kwietnia grupa seniorów wyjechała na prozdrowotną wycieczkę do Kudowy Zdrój.

Wyjazd był możliwy dzięki projektowi realizowanemu przez powiat słubicki "Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim". Po dziesięciu dniach seniorzy powrócili do Słubic z uśmiechami na twarzach, co oznaczało, że wyjazd był udany. A co sami seniorzy opowiadali po powrocie?

 

Kampania dla osób 60+ realizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.
Projekt finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.

Marta Szymańska-Ptak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Uczestnik projektu
Uczestnik projektu 20.04.2017, 15:55
To nie była "zdrowotna wycieczka", tylko "mini turnus rehabilitacyjny". Uczestnicy oprócz 18 zabiegów rehabilitacyjnych uczestniczyli w codziennej gimnastyce, w pogadankach dotyczących zasad zdrowego żywienia, mogli skorzystać z basenu, ze spacerów po Kudowie Zdroju i okolicach. Pierwotnie środki z projektu wydawano na zawody sportowe, catering i nagrody, co budziło niepokój co do realizacji celu projektu. Natomiast, na szczęście w ostatnim etapie realizacji projektu środki zostały bardzo pożytecznie wykorzystane. Mieszkańcy powiatu słubickiego skorzystali z bezpłatnych badań, w następstwie których uzyskali skierowania do lekarzy specjalistów i w rezultacie mogli podjąć dalsze leczenie. Prosimy o więcej tak trafionych pomysłów skierowanych do lokalnej społeczności, i jeżeli to możliwe z udziałem środków unijnych.

Pozostałe