Poniedziałek, 18.06.2018, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Verus AOK Maraton MTB Słubice 2017

  • 19.05.2017, 14:27 (aktualizacja 19.05.2017 19:00)
  • Zuzanna Bilska
Verus AOK Maraton MTB Słubice 2017
Za nami kolejna edycja Verus AOK Maraton MTB Słubice 2017. W tym roku organizatorzy postanowili wrócić na tereny naszego miasta i to właśnie tutaj na Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz na obrzeżach naszego miasta poprowadzona została trasa zarówno do wyścigu MINI jak i MEGA.

 

Jako pierwsi na starcie pojawili się zawodnicy startujący na dystansie MINI. Jak poinformowali nas organizatorzy na zawodników startujących w dystansie MINI czekała trasa w większości płaska licząca około 12 km.

Przed godziną 12 na starcie zaczęli pojawiać się zawodnicy startujący w dystansie MEGA. O szczegóły trasy zapytaliśmy jednego z organizatorów Roberta Tomczaka. 

Verus AOK Maraton MTB Słubice 2017 to nie tylko wyścigi dorosłych pasjonatów jazdy na rowerze. Swoją rowerową imprezę zorganizowaną przez FSL Aktywni dla Powiatu przy wsparciu Stomatologii Słubice i Gminy Słubice miały również dzieci w wieku od 3 do 12 lat.  W imprezie wzięło udział blisko 150 uczestników. Młodzi miłośnicy kolarstwa rywalizowali w 6 grupach wiekowych . Na mecie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Wydarzenie to przyciągnęło dużą rzesze osób, które obserwowały zmagania małych pasjonatów z trybun oraz wzdłuż trasy, głównie byli to ich  rodzice, opiekunowie oraz najbliżsi.

Całe wydarzenie zakończyło się wręczeniem pucharów w każdej kategorii zarówno dzieciom jak i dorosłym. . Podczas ceremonii udało nam się porozmawiać ze zwycięzcą w kategorii open w dystansie mega Maciejem  Kasprzakiem  oraz z  zawodnikiem który uplasował się na drugim miejscu  Michałem Górniakiem.

 Na koniec wszystkich czekała dodatkowa atrakcja - losowanie atrakcyjnych nagród.

Była to kolejna udana edycja Verus AOK Maraton MTB, która wszystkim przysporzyła nie lada emocji. A nam nie zostaje powiedzieć nic innego niż do zobaczenia za rok.

 

Zuzanna Bilska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe