Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Słubiczanie protestowali przeciwko zmianom reformy sądwonictwa

  • 21.07.2017, 12:43 (aktualizacja 21.07.2017 13:58)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
Słubiczanie protestowali przeciwko zmianom reformy sądwonictwa
Pod hasłem "Stanowcze nie dla zmiany ustroju Polski" w czwartek przed siedzibą Sądu Rejonowego w Słubicach spotkali się przeciwnicy wprowadzanej przez PiS reformy sądownictwa.

Mimo nadciągającej burzy protest zgromadził grupę około kilkudziesięciu osób. Jak mówią organizatorzy protestu " Fundamentalną zasadą demokracji jest trójpodział władzy. Według nas proponowane przez PiS zmiany są niezgodne z Konstytucją RP, naruszają demokratyczne wartości i skutkować będą zmianą ustroju Polski, w którym pełnia władzy skupiona będzie w rękach jednej partii, de facto jednego człowieka. Taka sytuacja nie ma nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa."

  Na proteście pojawili się przedstawiciele większości partii politycznych w naszym mieście oraz mieszkańcy Słubic i okolic aby pokazać swój sprzeciw, stanąć w obronie państwa prawa oraz zademonstrować poparcie dla demokratycznych wartości. 

Uczestnicy protestu przygotowali także transparenty z których wyczytać można było między innymi takie hasła jak  "nie ma czasu na wakacje, trzeba bronić demokracji" oraz " nie komuniści i nie złodzieje, ale obywatele".

Wiemy już, że organizatorzy nie zaprzestaną tylko na jednym strajku. Zapowiedzieli już kolejny, który odbędzie się 24 lipca o godzinie 19  przed siedzibą Sądu Rejonowego w Słubicach.

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nadradca
nadradca 20.05.2018, 13:37
Reforma sądownictwa jest potrzebna, bo umyślnie skandaliczne wyroki jak http://www.funkcjonariusze.pl/sedzia-macal-i-kladl-sie-na-niej-wbrew-jej-woli-a-sad-to-naruszenie-nietykalnosci/ i tysiące innych są że tak powiem "na porządku dziennym' wokand. Faktem natomiast jest, że tzw. reforma PiS wcale nie jest reformą. Prezydent Duda chce referendum w sprawie Konstytucji OK, tylko niech nie zapomni zapytać, czy Naród - Suweren chce dalej sądów w takim modelu jak dotąd czy może ław przysięgłych jak w USA?

Pozostałe