Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Słubiczanie protestowali przeciwko zmianom reformy sądwonictwa

  • 21.07.2017, 12:43 (aktualizacja 21.07.2017 13:58)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
Słubiczanie protestowali przeciwko zmianom reformy sądwonictwa
Pod hasłem "Stanowcze nie dla zmiany ustroju Polski" w czwartek przed siedzibą Sądu Rejonowego w Słubicach spotkali się przeciwnicy wprowadzanej przez PiS reformy sądownictwa.

Mimo nadciągającej burzy protest zgromadził grupę około kilkudziesięciu osób. Jak mówią organizatorzy protestu " Fundamentalną zasadą demokracji jest trójpodział władzy. Według nas proponowane przez PiS zmiany są niezgodne z Konstytucją RP, naruszają demokratyczne wartości i skutkować będą zmianą ustroju Polski, w którym pełnia władzy skupiona będzie w rękach jednej partii, de facto jednego człowieka. Taka sytuacja nie ma nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa."

  Na proteście pojawili się przedstawiciele większości partii politycznych w naszym mieście oraz mieszkańcy Słubic i okolic aby pokazać swój sprzeciw, stanąć w obronie państwa prawa oraz zademonstrować poparcie dla demokratycznych wartości. 

Uczestnicy protestu przygotowali także transparenty z których wyczytać można było między innymi takie hasła jak  "nie ma czasu na wakacje, trzeba bronić demokracji" oraz " nie komuniści i nie złodzieje, ale obywatele".

Wiemy już, że organizatorzy nie zaprzestaną tylko na jednym strajku. Zapowiedzieli już kolejny, który odbędzie się 24 lipca o godzinie 19  przed siedzibą Sądu Rejonowego w Słubicach.

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe