Niedziela, 25.02.2018, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Konferencja Pulmonologiczna – warsztaty: „Diagnostyka endoskopowa w chorobach układu oddechowego”

Konferencja Pulmonologiczna – warsztaty: „Diagnostyka endoskopowa w chorobach układu oddechowego”
9 listopada w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym w Torzymiu odbyła się konferencja Pulmonologiczna wraz z warsztatami pod hasłem „Diagnostyka endoskopowa w chorobach układu oddechowego”

 Konferencja – zorganizowana w formie warsztatów – miała na celu wymianę doświadczeń i doskonalenie umiejętności lekarzy pulmonologów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów cierpiących na niewydolność oddechową. (setka prezeska szpitala)

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak (setka z nią)

Wydarzenie uświetniło uroczyste otwarcie Pracowni Endoskopii Układu Oddechowego . 

Zaproszeni goście mogli również wysłuchać wykładów na temat Leczenia farmakologicznego w chorobach układu oddechowego, Roli anestezjologa w pracowni Bronchofiberoskopii oraz Kriobiopsji – dużej wartości diagnostycznej i terapeutycznej.

W dniu konferencji mogliśmy być świadkami zabiegu z wykorzystaniem bronchoskopii w diagnostyce raka płuc na przykładzie zabiegu kriobiopsji oraz badania EBUS , który przeprowadzili -Dr n. med. Grzegorz Zioło oraz Dr hab. n. med. Jarosław Pieróg, którzy wraz ze swoimi współpracownikami zaprezentowali własne doświadczenia w zakresie diagnozowania i leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową.

 

 

 

 

 

 

 

Marta Szymańska-Ptak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe