Środa, 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Projekt e-zdrowie w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach !

  • 9.03.2018, 14:03 (aktualizacja 09.03.2018 14:36)
  • Kaja Regińczuk
Projekt e-zdrowie w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach ! Szpital Słubice
9 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Wdrożenie usług i aplikacji w zakresie e-zdrowia w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o”. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 .

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej, możliwość konsultacji telemedycznej wyników, możliwość stałego dostępu do danych na temat diagnostyki i leczenia oraz sprawny przepływ informacji na linii pacjent – lekarz. To i wiele więcej, już niedługo będzie możliwe, dzięki wprowadzeniu w Słubickim Szpitalu systemu e-zdrowia. 

Prezes Zarządu Małgorzata Krasowska – Marczyk podpisała umowę na dofinansowanie projektu, którego wartość to ponad 3 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowić będzie wsparcie z UE.

Jaki jest główny cel projektu ? 

''Celem głównym projektu jest utworzenie platformy dla pacjentów - mieszkańców powiatu słubickiego i pacjentów pochodzących z innych terenów, która będzie realizowała e-usługi. Dzięki temu nasi pacjenci będą mieli możliwość m. in. korzystania z elektronicznej rejestracji wizyt do specjalistów, korzystania z e-recept lub skierowań na badania, załatwienia spraw administracyjnych przez internet oraz możliwość stałego dostępu do danych na temat swojego leczenia w tym także zdalny dostęp do wyników badań. Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi natomiast monitorowanie postępów w leczeniu.

Informatyzacja służby zdrowia i wprowadzanie w coraz większym zakresie elektronicznych usług medycznych to działania, które w znaczący sposób polepszą komfort życia pacjentów w powiecie słubickim. Dodatkowo w ramach elektronicznego obiegu dokumentów zostanie wdrożony system, który zredukuje także koszty utrzymania placówki oraz co najważniejsze ucyfrowi Szpital. Otrzymane dofinansowanie umożliwi m. in. przebudowę serwerowni wraz z położeniem nowej struktury teleinformatycznej Szpitala oraz zakup dodatkowych licencji oprogramowania wspomagającego świadczenie usług opieki zdrowotnej.'' - Podaje Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach.

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe