Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Wystawa eksponatów wehikułu czasu „Słubicka Pamięć i nadzieja”. Co znajdzie się w kapsule?

  • 7.08.2018, 08:02 (aktualizacja 07.08.2018 13:16)
  • Kaja Regińczuk
Wystawa eksponatów wehikułu czasu „Słubicka Pamięć i nadzieja”. Co znajdzie się w kapsule?
Już niedługo przy nowym pomniku na Placu Sybiraków zostanie umieszczony wehikułu czasu „Słubicka Pamięć i nadzieja”. W związku z tym w dniach 4 - 5 sierpnia 2018 r. w świetlicy parafii pw. Ducha św. mieszkańcy oraz każdy chętny podziwiać mogli eksponaty, które znajdą się w kapsule.

Skąd pojawił się pomysł, aby taki wehikuł powstał oraz co się w nim znajdzie? Na te pytania w naszym materiale odpowiedział Michał Sobociński, członek społecznego komitetu budowy pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości.

 

Kaja Regińczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ryszard
Ryszard 9.08.2018, 11:31
Wspaniała inicjatywa. Podziwiam organizatorów za świetny pomysł i wielką determinację w jego realizację. Lekcja historii na najwyższym poziomie. Tylko naśladować.
Iwona
Iwona 8.08.2018, 17:49
Polecam lekcja żywej historii naszego regionu.
Wikiwiki
Wikiwiki 8.08.2018, 14:47
Serdeczne Bóg zapłać dla księdza Proboszcza za udostępnienie miejsca na wystawę. Wystawa bardzo wartościowa i ważna. Relacja z wystawy powinna znaleźć w naszej gazecie samorządowej. Brawo ksiądz proboszcz i wielkie brawo dla organizatorzy wystawy.
Krzysztof Piotr
Krzysztof Piotr 8.08.2018, 14:24
Wystawa w świetlicy bardzo wartościowa, ważne są eksponaty darczyńców, należałoby się też zagłębić w treść przesłań od przedstawicieli życia Kościoła katolickiego i przedstawicieli władz. Bardzo cenną pamiątką jest opaska powstańcza, materiał na kolejny reportaż. Brawo Społeczny Komitet. Kiedy byłem na oglądaniu wystawy brakowało mi przewodniczącego Społecznego Komitetu Pana Józefa. Dziękuję za profesjonalną relację. Z Wami można Polskę budować.
storczyk 99
storczyk 99 8.08.2018, 14:18
z tego co widzę parafia wychodzi z ciemnego zakrętu w końcu po tylu latach widać pracę duszpasterską - i chęć przekazu wartości patriotycznych i katolickich --- najwyższy czas - kazanie super bardzo wzruszające wystawy.
MIŁOSZ
MIŁOSZ 8.08.2018, 12:15
Widać bardzo dużą pracę włożoną w przygotowanie kapsuły. Gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców zostanie coś pozytywnie nas przedstawiającego w oczach naszych prawnuków :)
Józef
Józef 8.08.2018, 10:39
Bardzo fajny pomysł - niesamowita historia powstańca i jego cud ocalenia w Słubicach. Tyle ciekawych ludzkich losów działo się na naszej ziemi. A może by to opisać w jakiejś książce?
neron
neron 8.08.2018, 00:24
po pierwsze coś się w Słubicach dziele i chwała parafii, że jako pierwsi i jedyny robią coś fajnego na 100 lecie a po drugie dobrze zrobiony materiał plus duży dla HTS :)
Robert
Robert 7.08.2018, 23:23
Całym sercem popieram inicjatywę!
Trzeba w końcu przekazać młodemu pokoleniu wszystko co najlepsze!
krzysztof
krzysztof 7.08.2018, 22:45
wystawa fajna wiele przedmiotów historycznych związanych ze Słubicami i ojczyzną naszą
Sebka
Sebka 7.08.2018, 22:23
Mnie się też podobało.Trzeba coś zostawić następnym pokoleniom.
Renia i Bolo :)
Renia i Bolo :) 7.08.2018, 22:20
dzięki byliśmy zobaczyliśmy jesteśmy podbudowani kazaniem proboszcza oraz profesjonalnym przedstawieniem 100 lecia niepodległości i wystawie poświęconej kapsule czasu. Przyjechaliśmy specjalnie z Rzepina by zwiedzić i zobaczyć. O wystawie dowiedzieliśmy się z fejsa parafii. Pozdrawiamy Księdza Dziekana Henryka i wikariusza ks. Marcina.
Michał Sobocinski z zespołem
Michał Sobocinski z zespołem 7.08.2018, 22:00
Dziękuję serdecznie TV HTS Słubice w imieniu zespołu pracującego przy projekcie kapsuły czasu oraz w imieniu wolontariuszy za rzetelną prace dziennikarską i reporterską w udokumentowaniu naszych starań. Pozdrawiamy serdecznie :)
paty
paty 7.08.2018, 15:09
Fajnie tak na chwilę spotkać się z historią tym bardziej, że jak widzę tylko parafia św. Ducha coś organizuje na 100 lecie w naszym mieście to już kolejna udana wystawa. do tego połączona z patriotycznym przesłaniem proboszcza.
Sybiraczka
Sybiraczka 7.08.2018, 14:58
dziękuję!!!
Ziuta
Ziuta 7.08.2018, 14:56
A mnie wzruszyła ziemia z polskich mogił w Kazachstanie
Wacław B.
Wacław B. 7.08.2018, 14:53
Bardzo wzruszająca historia ocalenia życia powstańca.Dzięki ciekawa inicjatywa
Janina
Janina 7.08.2018, 14:29
Byłam na tej wystawie wraz z moimi dziećmi, wzruszyliśmy się już podczas kazania proboszcza, który w pięknych słowach mówił o miłości do Ojczyzny. A następnie niesamowite wrażenia i ciekawa historia powstańczej opaski tak zaciekawiła moje maluchy, że po powrocie do domu musieliśmy im opowiedzieć o powstaniu. Dzięki ks. proboszczu Henryku za tą ciekawą inicjatywę.

Pozostałe