Oddział dziecięcy biblioteki słubickiej w nowej odsłonie!!

  • 02.01.2018, 12:43 (aktualizacja 02.01.2018, 12:54)
  • Kaja Regińczuk
Oddział dziecięcy biblioteki słubickiej w nowej odsłonie!!
Jak się dowiadujemy : Biblioteka słubicka od dłuższego czasu borykała się z funkcjonalnym rozmieszczeniem w oddziale dziecięcym stale poszerzającego się księgozbioru dla dzieci i młodzieży oraz z ograniczeniami w realizacji ciekawych działań kulturalno-edukacyjnych. W roku 2017, dzięki otrzymanej dotacji z Gminy Słubice na modernizację i doposażenie oddziału dziecięcego biblioteki słubickiej, udało się zrealizować ich marzenia .

''W oddziale dla dzieci została rozebrana ścianka działowa, dzięki czemu oddział zwiększył się o powierzchnię byłego magazynu książkowego. Nowa powierzchnia została podzielona na strefy, między innymi strefę komputerową z czterema stanowiskami, strefę dla najmłodszych czytelników z literaturą dziecięcą oraz strefę prezencyjną z profesjonalnym ekranem, rzutnikiem i laptopem w celach edukacyjnych i kulturalnych. Całość dopełnił duży, puszysty, zielony dywan, siedziska – gruszki, kolorowe pufy, mobilny stojak z poduszkami, pojemniki na książki oraz zestaw dużych klocków piankowych. Na ścianie pojawiła się kolorowa fototapeta z ulubionym bohaterem dzieci Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciele. Dla najmłodszych czytelników na filarach zawisły aplikacje ścienne manipulacyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Wszystko doświetlają nowoczesne lampy sufitowe oraz lampy dekoracyjne nad biurkami.

W nowej przestrzeni biblioteka realizuje nowe inicjatywy kulturalno – edukacyjne np. „Wspólne baraszkowanie na dywanie” – zajęcia z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne dla dzieci 3 letnich i ich rodziców oraz cykliczne zajęcia dla dzieci z Klubu Plastusia oraz Grupy Zabawowej. To także nowe miejsce na prowadzenie lekcji bibliotecznych i spotkań tematycznych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do prezentacji multimedialnych. Oddział dla dzieci po modernizacji zyskał dużą zmianę wizualną i estetyczną. Zachęca do otwierania się na nowe możliwości prowadzenia szerszej działalności kulturalnej i edukacyjnej, nie tylko tej podstawowej, związanej z promowaniem czytelnictwa. Biblioteka słubicka to nie tylko półki wypełnione książkami. Obecnie ta instytucja ma bardzo wiele do zaoferowania dla swoich czytelników, mieszkańcom Gminy Słubice oraz Powiatu Słubickiego. Dzięki pomysłowym aranżacjom i funkcjonalnemu wyposażeniu w nowych warunkach lokalowych (wzorując się na nowoczesnych, funkcjonalnych tendencjach w budownictwie i aranżacji wnętrz), przy przychylnym stanowisku samorządu, słubicka biblioteka ma możliwość znacznego poszerzania swoich usług, rozwijania działalności kulturalnej i regionalnej oraz stawania się nowoczesnym i europejskim ośrodkiem wiedzy i informacji.'' podaje Zespół BPMiG w Słubicach .

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe