Godna podziwu interwencja policjanta w sprawie życia starszej Pani

  • 01.04.2019, 15:02 (aktualizacja 01.04.2019, 15:17)
  • Kaja Regińczuk
Godna podziwu interwencja policjanta w sprawie życia starszej Pani KPP Słubice
Natychmiastowa i zdecydowana reakcja policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zapobiegła tragedii. Sierż. Tomasz Tetera uratował starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, podjął resuscytację do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki temu kobieta odzyskała świadomość i została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego w Słubicach. Policjant z Wydziału Prewencji KPP Słubice  sierż. Tomasz Tetera dostał na telefon informację o leżącej , nieprzytomnej kobiecie na chodniku przy jednej z ruchliwych ulic w Słubicach. Liczyła się każda minuta, profesjonalizm i szybkość działania policjanta pozwoliła uratować życie kobiety. Funkcjonariusz wspólnie ze Strażnikiem Miejskim z którym pełnił służbę,  bardzo szybko znaleźli się na miejscu, gdzie leżała starsza kobieta z widoczna raną głowy, była sina i nie było z nią żadnego kontaktu, dookoła stało pełno ludzi. Policjant zareagował natychmiast, od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, podjął resuscytację krążeniowo – oddechową. Dzięki policjantowi przywrócono akcje serca a kobieta została oddana w ręce lekarzy. Została przetransportowana do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc. Jak ustalono później 68 letnia mieszkanka Słubic szła chodnikiem, w pewnym momencie  przewróciła się i straciła przytomność. Szybkość działania policjanta miała szczęśliwy finał, pozwoliło to na uniknięcie tragedii. Policjant dotarł na miejsce niemalże w ostatniej chwili.

Nasz młody policjant cieszy się, że znalazł się o właściwym czasie we właściwym miejscu, tam gdzie pomoc była potrzebna. Funkcjonariusz udowodnił, że policjanci służą ludziom dla ich bezpieczeństwa.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach przybył mąż uratowanej kobiety aby osobiście podziękować policjantowi za uratowanie życia jego żonie. Podziękowania na ręce funkcjonariusza składał w obecności  Zastępcy Komendanta Powiatowego w Słubicach podkom. Mariusza Wojtuściszyn.

 

Źródło: mł.asp. Ewa Murmyło

 

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe