RAZEM WYGRAJMY Z RAKIEM PIERSI

  • 04.06.2014, 08:47
  • Marta Szymańska
media-561_robson_1
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej to Wielkie Ogólnopolskie Święto Wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej, organizowane 8 czerwca – w każdą rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012! W tym dniu również w Słubicach zostanie zorganizowany specjalny mecz pomiędzy rodzicami a dziećmi….


Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej to Wielkie Ogólnopolskie Święto Wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej, organizowane 8 czerwca – w każdą rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012! W tym dniu również w Słubicach zostanie zorganizowany specjalny mecz pomiędzy rodzicami a dziećmi….

 

W pierwszej edycji Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej w 2013 roku uczestniczyło ponad 25.000 Przyjaciół Piłki Nożnej! W 190 miejscowościach zagrało aż 730 drużyn. Równocześnie odbywała się akcja społeczna "Bezpieczna Bramka" pod Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Od bieżącego roku Słubice również dołączają do honorowego grona miast, które zorganizują lokalny Wielki Mecz Przyjaciół Piłki Nożnej. Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny i przede wszystkim panie, do których i dla których jest skierowana tegoroczna akcja. Ponieważ, co 90 minut jedna Polka umiera na raka piersi, podczas II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej będziemy wspólnie prowadzić Akcję Społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. Dlatego czynione są starania aby w całej Polsce ponad 1000 Wielkich Meczów Przyjaciół Piłki Nożnej honorowo pierwszym gwizdkiem rozpoczęła Przedstawicielka Federacji Stowarzyszeń "Amazonki", promując swoją obecnością przesłanie, że rak to nie wyrok! Następnie Amazonki, Przyjaciele Piłki Nożnej, lekarze i przedstawiciele Ośrodków Badań Mammograficznych będą wręczać wszystkim zaproszonym kobietom „Różowe Kartki” zachęcając do zmniejszania ryzyka zachorowania i badań wczesnego wykrywania raka piersi. Pragniemy aby w efekcie akcji kobiety zbadały piersi i wygrały życie do 14 lipca 2014 czyli do zakończenia piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

Akcję społeczną "Razem wygrywamy z rakiem piersi!" popierają organizacje i osoby zaangażowane w walkę z rakiem piersi w Polsce, m.in. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, rzecznik praw pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska, ks. dr Arkadiusz Nowak, dr n. med. Janusz Meder, Łucja Bielec, Elżbieta Radziszewska, Iwona Schymalla, Jacek Gugulski i Krystyna Wechmann – Osobowość Roku 2013 w Ochronie Zdrowia”. Do tego grona dołączył także Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz a dziesiątki kolejnych próśb o poparcie zostało wysłanych do organizacji, instytucji oraz osobowości ze świata sportu, kultury i polityki.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tej akcji na terenie Gminy Słubice i całego powiatu. Każda ręka się przyda. Rozdajmy wspólnie setki a może i tysiące „Różowych kartek”, które będą przypominały o badaniach mammograficznych.

 

Dlatego nie może Was zabraknąć w niedzielę 8 czerwca o godzinie 12:00 na STADIONIE SOSIR. Tam podczas Festynu Rodzinnego na boisku zmierzą się dzieci i ich rodzice a następnie już wspólnie będziemy rozdawać wspomniane już „różowe kartki”.

Marta Szymańska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe