Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:
Reklama

Wrześniowe premiery filmowe. Co zobaczymy w kinie, a co w VOD

Polski kandydat do Oskara, docenione najważniejszymi nagrodami filmy i coś dla całej rodziny - takie produkcje we wrześniu oferują kina i platformy streamingowe.
Wrześniowe premiery filmowe. Co zobaczymy w kinie, a co w VOD
Piotr Adamczyk w "Small world"

Autor: Materiały prasowe

W piątek, 10 września, na ekrany kin wchodzi „Wcielenie”. To horror, w którym sparaliżowaną dziewczynę nawiedzają wizje makabrycznych morderstw, ale na samych zjawach się nie kończy. Tego samego dnia widzowie mogą wybrać się na polską komedię „Teściowie”, gdzie w głównych rolach wystąpili Marcin Dorociński czy Agata Kulesza. Obraz zbiera już dobre recenzje, ale krytycy oceniają, że jednak nie do końca wiadomo, czy jest to komedia, tragedia czy raczej film obyczajowy. Takich dylematów nie ma raczej ze „Small world” Patryka Vegi. Piotr Adamczyk gra tu policjanta, wchodzącego w mroczny międzynarodowy świat handlu dziećmi.

„Złe baśnie” to już bardziej wymagająca pozycja – opowieść pełna groteski o lęku i samotności, a za reklamę niech posłuży fakt, że scenariusz filmu został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Kolejny doceniony obraz to norweski „Wszyscy na jednego” (Europejska Nagroda Filmowa na koncie), czyli historia z czasów II wojny światowej o parze, która z dwójką żydowskich dzieci chce przedostać się do Szwecji.

Tydzień później

17 września na ekranach zadebiutuje kolejna europejska produkcja. „Aida” jest historią z czasów, gdy do Srebrenicy wkraczają oddziały serbskie, a pracująca dla ONZ tłumaczka próbuje ocalić swoją rodzinę. „Boli każdą komórką ciała.” - piszą ci, co film już widzieli. Lżejszym obrazem jest „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. To komedia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. „Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.” - reklamuje obraz jego dystrybutor. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

Także od 17 września w kinach „Jetem Greta”, czyli dokument o nastoletniej Grecie Thunberg, aktywistce ekologicznej, która zmieniła spojrzenie na świat wielu dorosłych. Za tydzień będzie można się już także wybrać z dziećmi na nowości kinowe. Wyświetlana będzie „Mała wielka stopa 2. W rodzinie siła” oraz „Pan Patryk i potwór morski”. Pierwsza pozycja to animacja, druga – film aktorski.

Kilka lat temu kardynała Stefana Wyszyńskiego zagrał Andrzej Seweryn. Teraz w tę postać wciela się Ksawery Szlenkier. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” skupia się na wojennym okresie życia duchownego. Jak informuje dystrybutor, jest to opowieść o hartowaniu się charakteru i odnalezieniu powołania.

Koniec miesiąca, czyli od piątku 24 września, wydaje się być najatrakcyjniejszym czasem w kinie. Właśnie tego dnia na ekrany wejdzie kilka głośnych, dobrze przyjętych filmów. Polski kandydat do Oskara, czyli „Żeby nie było śladów”, to historia zamordowanego przez komunistyczne służby Grzegorza Przemyka. W głównej roli Tomasz Ziętek. Widzowie czekają także na kryminał „Jeźdźcy sprawiedliwości” z przykuwającym uwagę Madsem Mikkelsenem. „Krwawe kino zemsty nakręcone przez Kieślowskiego.” - ocenia jeden z krytyków. „Niefortunny numerek lub szalone porno” to nie komedia, ale poważny chorwacki dramat o nauczycielce, która zmaga się z trudną sytuacją wycieku jej sekstaśmy. Film zdobył Złotego Niedźwiedzia. Taką srebrną statuetkę ma na koncie „Udine” - szalona opowieść o nauczycielce historii, z którą związany jest nordycki mit o zemście na niewiernych kochankach. Dzieci na pewno będzie można zabrać na przyjemną, familijną produkcję „Jak rozmawiać z psem”. Chłopiec w wyniku eksperymentu zaczyna rozumieć swojego czworonoga. I jak to w takich filmach – jest śmiesznie i jednocześnie łzawo.

VOD


Na te wieści czekało wielu. Na platformie Netflix wraca „Dom z papieru”. Fanom nie trzeba przypominać fabuły, a pozostali niech wiedzą, że wydarzenia każdego sezonu kluczą wokół napadu na bank lub mennicę przez zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez niejakiego Profesora. „Ile warte jest życie” to z kolei opowieść, której podstawą są ataki na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku. Michael Keaton gra tu prawnika, który ma ustalić wysokości odszkodowań dla osób dotkniętych tragedią.

Nietypowa opowieść o wampirach nakręcona w stylu reality show - mowa o kolejnym sezonie „Co robimy w ukryciu” na HBO GO. Serial jest szalenie zabawny i mogą go polubić nawet osoby nieprzepadające za produkcjami traktującymi o osobnikach żywiących się ludzką krwią. Tak samo nie tylko dla rodziców jest nowa wersja „Kopciuszka” na Amazon Prime. Tym razem w tę księżniczkę wciela się Camila Cabello. Warto także rzucić okiem na „Wirtuoza. Pojedynek zabójców” (HBO GO). To krwawy film akcji o zimnych, wyrachowanym zabójcy, który musi wytropić i zabić człowieka, choć nie wie, kim on jest. W jednej z głównych ról Anthony Hopkins.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rodowity SlubiczaninTreść komentarza: Dziekuje za mozliwosc objerzenia wywiadu z Pania Baczynska. Ciesze sie bardzo, ze mamy tak profesjonalna lokalna telewizje. Pani Baczynska to skarb dla naszego miasta. Prawdziwa Abmasadorka slubickiej spolecznosci, niezwykle autentyczny i uczciwy czlowiek. Wspaniala nazczycielka, niezwykle profesjonalna, i empatyczna osobowosc. Zycze Pani Baczynskiej jak najwiecej i jak najdluzej zdrowia. To bylo wielkie szczescie 26 lat temu byc uczniem Pani Baczynskiej i Pana Baczynskiego - tak praktyczna i merytoryczna wiedze dot. matematyki i fizyki wykorzystuje do dnia dzisiejszego. To wielka duma majac Pani Baczynska jako Radna Slubic. Pozdrawiam. Rodowity Slubiczanin i Absolwent Panstwa BaczynskichData dodania komentarza: 25.02.2023, 22:53Źródło komentarza: Na finiszu kadencji - rozmowa z radnym odc.1 (Krystyna Baczyńska)Autor komentarza: słubiczaninTreść komentarza: Więcej Bożego Narodzenia w okresie Bożego Narodzenia dla tych co składali życzenia oraz dla wszystkich mieszkańców ziemi słubickiejData dodania komentarza: 08.01.2023, 13:16Źródło komentarza: Życzenia świąteczne od mieszkańców i instytucji związanych z Gminą Słubice.Autor komentarza: nie emerytTreść komentarza: Na obrazku cała sekcja emerytów SMZS w całej okazałościData dodania komentarza: 08.01.2023, 13:03Źródło komentarza: Spotkanie seniorów z posłem na sejm RPAutor komentarza: MelomankaTreść komentarza: Brawo Pani Weronika na flecie! Data dodania komentarza: 08.12.2022, 11:48Źródło komentarza: Ostatnie próby przed Przedświątecznym Koncertem BaśniowymAutor komentarza: piotrekTreść komentarza: Sami swoiData dodania komentarza: 18.11.2022, 23:31Źródło komentarza: Wyzwania dla demokracji w czasach kryzysu - konferencja w CPAutor komentarza: PiotrekTreść komentarza: Kazanie księdza marne na słabą trójkę, po raz kolejny władze zapomniały zorganizować uroczystości pod pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę. Tam powinien być odczytany apel pamięci oraz wygłoszone przemówienia przez włodarzy a nie w kościele. Data dodania komentarza: 18.11.2022, 23:26Źródło komentarza: Obchody Święta Niepodległości w Słubicach - podsumowanie
Reklama
Reklama