Polska posłanka chce zakazać Europejczykom wędkarstwa

  • 16.09.2021, 14:13 (aktualizacja 16.09.2021, 15:10)
Polska posłanka chce zakazać Europejczykom wędkarstwa bip.brpo.gov.pl
Europosłanka Sylwia Spurek ogłosiła projekt, którego przyjęcie mogłoby całkowicie odmienić rolę zwierząt we współczesnym świecie. Gdyby postulaty przedstawicielki Lewicy zostały wdrożone, musielibyśmy zapomnieć nawet o rekreacyjnym wędkowaniu.

W obronie zwierząt

Sylwia Spurek, europosłanka związana z partią Zieloni, swoim pomysłem podzieliła się z internautami za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wpisie na Twitterze ogłosiła tzw. „Nową 5 dla zwierząt”. Przedstawicielka Lewicy chciałaby m.in., aby w całej Europie do 2023 r. zakazano wykorzystywania zwierząt w cyrkach czy delfinariach oraz polowania i wędkarstwa.

”1. 2023: zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach + zakaz polowań, w tym wędkarstwa
2. 2025: zakaz otwierania nowych hodowli
3. 2030: zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt
4. 2040: 100% zakaz hodowli zwierząt
TERAZ: ochrona zwierząt w Konstytucji #Nowa5dlaZwierząt.”
– tłumaczy w poście Spurek, na czym miałyby polegać postulowane przez nią zmiany.

Koledzy nie podzielają pomysłu europosłanki

„Nie przychylam się do jej poglądów i postulatów całkowitej likwidacji hodowli zwierząt. Nie wiem też czy delegalizacja łowiectwa i wędkarstwa to dobry pomysł.” – mówił na antenie RMF FM Maciej Gdula, poseł Lewicy.

Do słów Sylwii Spurek odniósł się też Artur Dziambor z Konfederacji. „(…) Jakoś tak się skupiliśmy na rzeczach ważnych, że zapomnieliśmy, że gdzieś, w alternatywnej rzeczywistości, są rzeczy całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości.” – skomentował pomysł działaczki polityk.

Pomysłodawczyni nie zgodziła się jednak z komentarzem posła. „Kim trzeba być, aby uważać, że prawa wykorzystywanych, torturowanych, okrutnie zabijanych i zjadanych zwierząt są 'całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości'!?” – pytała w jednym z kolejnych wpisów.

Broni swojego zdania

W rozmowie z Polską Agencją Prasową posłanka Zielonych wyjaśniła, że według niej nie ma w tej kwestii znaczenia aspekt żywieniowy. Chodzi jedynie o rozrywkę, która może sprawiać ból i cierpienie zwierzętom.

„To jest hobby, to jest rozrywka, to jest coś, co ludzie robią dla przyjemności. Pytanie, czy można krzywdzić, okaleczać, zabijać dla przyjemności. Czy tak samo dyskutowalibyśmy o takich praktykach, gdyby chodziło o psy i koty. (...) Jeśli chcemy budować kulturę praw zwierząt, nie możemy stosować taryfy ulgowej dla myślistwa i wędkarstwa.” – powiedziała.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wędkarz
Wędkarz 10.10.2021, 23:05
Spurek znowu odleciała i proponuje swoją „Piątkę dla zwierząt”. Chce zakazać... wędkarstwa
Sylwia Spurek znana jest ze swojej przesadnie proekologicznej postawy. Gdy wydawać by się mogło, że w swojej krucjacie o delegalizację mięsa już nic bardziej kontrowersyjnego nie wymyśli, wtedy pojawia się ten wpis. W swojej "piątce dla zwierząt" Spurek zawarła nawet zakaz wędkowania. Na deputowaną do PE Sylwię Iwonę Spurek ur. 29 stycznia 1976 w Skarżysku-Kamiennej głosowało w okręgu nr 7 osób 55 306. Mniemam, że wszystkie te osoby podpisują się pod bełkotem płynącym z ust ich wybranki. Okręg 7 czyli Poznań. Pani Spurek i Jachira mają przyszłość na naszym terenie.
Janek
Janek 17.09.2021, 15:29
Jako weganka najadła się grzybków halucynogennych i teraz pieprzy od rzeczy

Pozostałe