Czy to już plaga? Służby ujawniają kolejne incydenty związane z przewożeniem migrantów

  • 18.10.2021, 12:01 (aktualizacja 18.10.2021, 13:55)
  • News4Media
Czy to już plaga? Służby ujawniają kolejne incydenty związane z przewożeniem… gov.pl
Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą samochodu dostawczego, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze nie spodziewali się odkrycia, którego dokonali po ostatecznym zatrzymaniu pojazdu. W części bagażowej auta znaleźli grupę cudzoziemców. Nie była to pierwsza tego typu sytuacja w ciągu ostatniej doby.

Nietypowy bagaż

Policjanci z Podlasia w godzinach porannych prowadzili pościg za dostawczym autem, którego kierowca zaczął uciekać, aby nie poddać się kontroli funkcjonariuszy. Po dwudziestokilometrowym przejeździe, ostatecznie udało się doprowadzić do zatrzymania pojazdu w miejscowości Rzędziany. Okazało się, że za kierownicą dostawczego citroena siedział obywatel Gruzji, a w części bagażowej było 15 migrantów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Niebezpieczna sytuacja

Do podobnego incydentu doszło w niedzielę w Siemiatyczach. Chcąc dokonać kontroli jednego z aut, funkcjonariusze Straży Granicznej spotkali się ze zlekceważeniem przez kierowcę obowiązku zatrzymania się. Za mężczyzną ruszyli w pościg policjanci. Zanim doszło do zatrzymania,  pojazd staranował nieoznakowany radiowóz. Nieposłusznym kierowcą okazał się 31-letni Albańczyk. W pojeździe ujawniono również obecność siedmiorga Irakijczyków.

To jeszcze nie wszystko

Na koncie Straży Granicznej w serwisie Twitter pojawił się w niedzielę post, w którym służba ta również podzieliła się historią o przewożeniu migrantów. Tym razem kierowcą auta dostawczego, oznakowanego logiem popularnej firmy kurierskiej, był obywatel Ukrainy. W części bagażowej pojazdu mężczyzna przewoził 27-osobową grupę Irakijczyków.

„Dziś tj.17.10 funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali w ok. m. Radziwiłłów obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku.” – czytamy w opublikowanym wpisie.


Według najnowszych informacji, tylko w październiku ujawniono niespełna 10 tysięcy nielegalnych prób przekroczenia polskiej granicy.   
 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe