FESTIWAL ZUPY I ZIELONEGO PIWA ORAZ KONCERT ZESPOŁU "MENELE"

  • 07.05.2014, 10:33
  • Marta Szymańska
media-11.05.2014_menele_sd_1
loadingŁaduję odtwarzacz...
Warszawski zespół Menele powstał we wrześniu 2010 roku. Muzyka nawiązuje do folkloru przedwojennej Warszawy, wykonywana jest w sposób tradycyjny, bez użycia instrumentów „na prąd”. Oprócz znanych warszawskich szlagierów zespół gra autorskie kompozycje, które znakomicie wpisują się w „szemrane” klima

10 maja o godz. 16:00 rozpocznie się Festiwal Zupy i zielonego piwa. Wszystkich smakoszów zapraszamy do Knajpy PRL ( w Hotelu Cargo). Festiwalowi towarzyszyć będzie zespół "Menele"

Warszawski zespół Menele powstał we wrześniu 2010 roku. Muzyka nawiązuje do folkloru przedwojennej Warszawy, wykonywana jest w sposób tradycyjny, bez użycia instrumentów „na prąd”. Oprócz znanych warszawskich szlagierów zespół gra autorskie kompozycje, które znakomicie wpisują się w „szemrane” klimaty starej Pragi, Czerniakowa, czy Targówka.

W 2013 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Menele”. Na płycie znalazło się 6 utworów autorskich i 6 utworów tradycyjnych, warszawskich.

W marcu 2014 r. odbyła się premiera drugiej płyty zatytułowanej „Za każdy kamień twój”. Na płycie znajdują się utwory z okresu okupacji hitlerowskiej a także piosenki z lat powojennych. Wszystkie opowiadające o Warszawie.

Skład zespołu:

Dariusz Wołosewicz „Grzywa” - śpiew, gitara 
Mariusz Kuczewski „Qcza” - śpiew, gitara
Piotr Walewski – akordeon, śpiew
Krzysztof Kłos "Brat" - instrumenty perkusyjne, śpiew

Gościnnie występują:

Krystian Sidor - kontrabas
Krzysztof Szmytke - skrzypce, mandolina 

Marta Szymańska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe