Resort zdrowia wyśle do Polaków SMS-y. Sprawdź, czy też dostaniesz

  • 29.11.2021, 08:41 (aktualizacja 29.11.2021, 09:37)
  • News4Media
Resort zdrowia wyśle do Polaków SMS-y. Sprawdź, czy też dostaniesz iStock
Osoby, które dotychczas nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 mogą spodziewać się w poniedziałek, że znajdą w swoich telefonach wiadomości tekstowe od rządu. Jaka będzie ich treść?

Czwarta fala przybiera na sile

Według niedzielnego raportu ministerstwa zdrowia, w Polsce odnotowano 20 576 przypadków zakażenia koronawirusem. 51 pacjentów zmarło. U 6 z nich COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu. 684 516 zostało skierowanych na kwarantannę. Od początku pandemii w naszym kraju odnotowano 83 037 przypadków śmiertelnych. Choć szczepionki są już ogólnodostępne, do tej pory pełną ich dawkę przyjęło 20 398 724 osób.

Rząd wyśle SMS-y

Użytkownicy posiadający profil w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta, odnotowani w systemie jako niezaszczepieni, otrzymają w poniedziałek wiadomość tekstową zachęcającą do przyjęcia wakcyny. W ten sposób resort zdrowia chce dotrzeć do jak największej grupy osób, która wciąż obarczona jest dużym ryzykiem zakażenia.

„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna” – taki komunikat otrzyma dziś niemal milion osób.

Niespełna dwa tygodnie temu resort przesłał SMS-y również do tych pacjentów, którzy przyjęli już przewidziane dla nich szczepionki. Wiadomość o treści „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominającą i wydłużyć o rok Twój certyfikat" miała zachęcić do kontynuacji wakcynacji. Ponadto każda ze szczepionych osób otrzyma podobną wiadomość, kiedy nadejdzie już termin umożliwiający kolejny zabieg. Oto jej treść:

„Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe