Bolą Cię plecy i szukasz ratunku? Na co zwrócić uwagę u terapeuty?

  • 01.12.2021, 13:33 (aktualizacja 07.12.2021, 16:21)
  • Waldemar Uberna
Bolą Cię plecy i szukasz ratunku? Na co zwrócić uwagę u terapeuty?
Jedną z przyczyn odczuwanego przez nas bólu jest często nieprawidłowe wykonywanie czynności dnia codziennego, jak chociażby nieprawidłowa pozycja siedząca przy biurku, czy schylanie się po ciężkie torby z zakupami. Najbardziej narażony na dolegliwości bólowe jest odcinek krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa. Nic dziwnego - to właśnie on jest na co dzień najbardziej obciążony.

Jeśli mamy do czynienia z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa czy narządu ruchu, obok pomocy lekarskiej możemy liczyć na fizjoterapeuty. Obecnie w gabinecie fizjoterapeutycznym możemy skorzystać z indywidualnych konsultacji i zabiegów rehabilitacyjnych, będąc stale pod opieką specjalisty. Terapia dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i do rodzaju schorzenia. Wartość dodaną stanowią ćwiczenia, które pacjent później sam może wykonywać także w domu. Wśród dostępnych metod leczenia dolegliwości bólowych wyróżnia się tzw. terapia manualna, której celem jest nie tylko zniesienie objawów, ale przede wszystkim usunięcie przyczyny dolegliwości Choć często mylona jest z masażem, stanowi odrębną dziedzinę.

 

Jeśli choć raz w trakcie tego nagrania pomyślałeś „może warto by spróbować tej terapii?” - zapraszamy do Centrum Medycznego Brandmed przy ul. Daszyńskiego 1 w Słubicach. W ofercie dostępny jest pakiet Zdrowie, który obejmuje serię zabiegów z wykorzystaniem terapii manualnej.

Podaruj Zdrowie sobie lub bliskim!

Kontakt:
Centrum Medyczne Brandmed
ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice
+48 95 758 2649
+48 518 011 108
[email protected]

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe