Od jutra nowe obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni

  • 14.12.2021, 08:56 (aktualizacja 14.12.2021, 10:25)
  • News4Media
Od jutra nowe obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni iStock
Walka z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem trwa. Zgodnie z wytycznymi rządu, już od środy w życie wejdą nowe zasady funkcjonowania m.in. w środkach transportu, hotelach i klubach nocnych. Obostrzenia dotyczyć będą również osób podróżujących poza granice Polski.

Obowiązkowe testy

Od 15 grudnia każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, zobowiązana będzie od wykonania tekstu na obecność koronawirusa (również osoby zaszczepione), najpóźniej 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Wykonanie wymazu wymagane będzie również od współdomowników pacjenta, u którego zakażenie już potwierdzono. Tego dnia wprowadzone będą również następujące limity:

- w transporcie zbiorowym maksymalne obłożenie wyniesie 75 proc.,
- restauracje, bary oraz hotele będą mogły przyjąć maksymalnie 30 proc. gości (z wyjątkiem osób, które okażą certyfikat covidowy),
- taki sam limit (30 proc. obłożenia) obowiązywać będzie od jutra również w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych,
- ponadto w kinach wprowadzony zostanie zakaz spożywania jedzenia i picia podczas seansów.

Parkiety taneczne zamknięte do odwołania

Zgodnie z decyzją rządu, 15 grudnia całkowicie zamknięte zostaną kluby nocne i dyskoteki oraz inne miejsca udostępniane do tańczenia. Zakaz prowadzenia działalności obowiązywać będzie do odwołania. Wyjątek stanowi noc sylwestrowa – dozwolona będzie organizacja imprezy, w której udział weźmie maksymalnie 100 osób (do limitu nie wlicza się gości posiadających certyfikat COVID-19). Właściciele lokali zobowiązani są do zachowania ścisłego reżimu sanitarnego.

Od poniedziałku nauka zdalna

W dniach 20 grudnia 2021 – 9 stycznia 2022r. planowane jest prowadzenie zajęć szkolnych w trybie zdalnym. Zmiana obejmuje placówki na poziomie podstawowym oraz ponadpodstawowym. Żłobki i przedszkola funkcjonować mają bez zmian.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe