Przekonywał o skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19. Teraz lekarz zakłada partię polityczną

  • 12.01.2022, 10:07 (aktualizacja 12.01.2022, 10:45)
  • News4Media
Przekonywał o skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19. Teraz lekarz… iStock / screen Facebook Wspólnie dla Zdrowia
W czasie pandemii zasłynął w społeczeństwie, jako entuzjasta leczenia COVID-19 amantadyną. Specjalista chorób płuc i pediatra zdecydował się pójść o krok dalej – teraz planuje założyć partię polityczną. Co doktor Włodzimierz Bodnar chciałby zmienić w naszym kraju?

„Wspólnie dla zdrowia”

Pod takim hasłem doktor Włodzimierz Bodnar prowadził dotychczas swoje działania m.in. za pośrednictwem portali społecznościowych. Lekarz z Przemyśla twierdził, że amantadyną można wyleczyć koronawirusa w zaledwie dwie doby. Choć przekonał do swojej teorii tłumy, odgórne polecenie zmusiło go do zaprzestania stosowania tej metody. Specjalista chorób płuc postanowił jednak nie zatrzymywać się i wkrótce planuje zarejestrować własną partię polityczną. W internecie opublikował apel o podpisy, które umożliwią mu złożenie do sądu wniosku o utworzenie ugrupowania. W rozmowie z „Polityką” zdradził, że od dopełnienia formalności dzieli go już tylko kilka niezbędnych dokumentów.

„Żaden ruch, żadne stowarzyszenie nie ma takiego przebicia jak partia, więc zdecydowałem się założyć ugrupowanie polityczne” – wyjaśnił tygodnikowi.

Jakie są postulaty przyszłej partii?

Ze strony „Wspólnie dla zdrowia” możemy dowiedzieć się, że doktor Bodnar stawia m.in. na zakończenie pandemii oraz szeroką współpracę z lekarzami z całego świata i wymianę doświadczeń. Ekspert chce także wolności wypowiedzi i dyskusji i wprowadzenia demokracji bezpośredniej.

„Postulaty ugrupowania nie ograniczają się tylko do zdrowia, postuluje się także zmiany ustrojowe – wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski. Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata. Doskonałym narzędziem są referenda” – czytamy na profilu facebookowym ugrupowania fragment jednego z wywiadów.

W kwestii celów politycznych niezwiązanych ze zdrowiem, przyszła partia Włodzimierza Bodnara chciałaby powalczyć o wsparcie i rozwój dla firm; wyrównanie poziomu życia Polaków do średniej Unii Europejskiej; wykorzystanie potencjału geograficznego naszego kraju w celu rozwinięcia handlu oraz rozwijanie współpracy i budowanie pozycji państwa.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe