Bardzo dobry występ Dominiki Podhajeckiej w ITF w Szczecinie

  • 10.02.2022, 09:01 (aktualizacja 10.02.2022, 09:44)
  • Waldemar Uberna
Bardzo dobry występ Dominiki Podhajeckiej w ITF w Szczecinie
Dominika Podhajecka wzięła udział w kolejnym turnieju International Tennis Federation Juniors (U18), tym razem w Magnolia Cup J4 w Szczecinie. Piętnastolatka ze względu na rangę turnieju, ranking i zgłoszenia przeciwniczek musiała rozpocząć rywalizację od 3-stopniowych eliminacji. W pierwszej rundzie zawodów lubuszanka pewnie pokonała (6:2, 6:4) 2 lata starszą Ukrainkę Karinę Yurchenko. W drugiej rundzie eliminacji zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:4, 6:3 Szwedkę Victorię Kapcia.

W decydującej rundzie eliminacji na Dominikę czekała obdarzona niezwykłymi warunkami fizycznymi, bardzo skuteczna Ukrainka Anastasiya Kolyada, która pokonała niedawno naszą reprezentantkę w Pszczynie. Tym razem lubuszanka od początku wysoko prowadziła i kontrolowała spotkanie. Przede wszystkim świetnie returnowała mocne serwisy rywalki, sama skutecznie serwowała szukając wszystkich możliwych okazji do przejęcia inicjatywy. Zwycięstwo 6:2, 6:2 dało przepustkę do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie głównej drabinki, a w swoim czwartym meczu turniejowym na drodze Dominiki stanęła niedawna ćwierćfinalistka ITF J4 w Puszczykowie Szwedka Nellie Taraba Wallberg. Nasza reprezentantka pokonała w dwóch setach 6:3, 6:4 bardzo regularną, świetnie biegającą i broniącą się rywalkę.

Rywalizację turniejową w singlu Dominika zakończyła w drugiej rundzie po porażce z rozstawioną z nr 4 Anastasią Bozovą 5:7, 0:6 choć w pierwszym secie lubuszanka prowadziła jeszcze 5:4. Rywalka dotarła do półfinału gdzie po niezwykle zaciętym meczu (6:4, 5:7, 5:7) uległa Darii Górskiej późniejszej zwyciężczyni tych zawodów, jak i poprzedniego ITF J4 w Puszczykowie.

W grze podwójnej Dominika i Leticia Matuszewski odpadły w pierwszej rundzie po 3-setowym meczu (6:2, 3:6, 4:10) z Eryką Kruk i Stsefaniyą Shabanavą z Ukrainy - późniejszymi finalistkami turnieju.

Opiekunem Dominiki na ITF J4 Magnolia Cup w Szczecinie był trener Daniel Podhajecki.

To był kolejny dobry turniej piętnastolatki, gdzie została pokonana dopiero w swoim piątym meczu i co ciekawe przez tą samą rywalkę co na ITF J4 w Puszczykowie (tam było 6:1, 4:6, 3:6). Ciekawostką jest również to, że rywalki, które przegrały z Dominiką w 3-ich rundach eliminacji w obydwu ostatnich turniejach ITF J4 zarówno w Szczecinie jak i w Puszczykowie po otrzymaniu statusu lucky loser dotarły do ćwierćfinałów.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe