Plebiscyt sportowy LZS rozstrzygnięty.

  • 14.02.2013, 08:41
  • Robert Tomczak
Plebiscyt sportowy LZS rozstrzygnięty.
Już po raz trzeci w Zajeździe "Hubertus" w Słońsku odbyła się Gala taneczna będąca podsumowaniem ”Plebiscytu na sportowca i trenera roku 2012 Województwa Lubuskiego Zrzeszenia LZS”.

Plebiscyt  od początku organizowany był przez Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Gorzowie Wlkp., Agencję Eventową „Colloseum Marketing Sport” oraz władze samorządowe gminy Słońsk. Sponsorem Generalnym imprezy była firma „Matador” ze Słońska.

W sobotę 9 lutego w klimatycznym zajeździe Hubertus nie mogło oczywiście zabraknąć głównych bohaterów Plebiscytu, czyli zawodników i ich trenerów. Niestety, kilku sportowców z racji udziału w zawodach lub przygotowań do nowego sezonu osobiście nie pojawiło się. Na sali byl jednak przedstawiciele, którzy odbierali plebiscytowe trofea, w tym specjalne koszulki z nadrukowanym nazwiskiem i zajętym miejscem.

Każdego z dziesięciu sportowców oraz pięciu trenerów dekorowali honorowi goście podsumowania. Byli wśród nich miejscowi samorządowcy, wspólorganizatorzy i sponsorzy, a także wicemarszałek Maciej Szykuła, poseł Bogusław Wontor, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, prezes FSL- Aktywni dla Powiatu Robert Tomczak, oraz przedstawiciele LZS Jan Graliński- Prezes Lubuskiego LZS i Ryszard Chustecki- przedstawiciel Rady Głównej.

Wracając do wyników miło nam przedstawić najlepszych sportowców i trenerów pionu LZS za rok 2012. W plebiscycie nominowanych było 19 zawodników oraz 12 trenerów reprezentujących kluby sportowe zrzeszone w pionie LZS na terenie województwa lubuskiego. Wśród nich zwyciężyła Iwona Matkowska z Agorsu Żary, która podobnie jak druga Monika Michalik z Orlęt Trzciel godnie reprezentują swoje kluby oraz nasz kraj w zapasach. Wszak obie dzielnie walczyły choćby podczas ostatnich Igrzysk w Londynie. Tuż za nimi, na podium uplasował się przedstawiciel kolarstwa przełajowego Mariusz Gil.

Jeśli chodzi o trenerów to także nie było niespodzianki, bo zwyciężył Ryszard Dynowski- trener pani Iwony, przed Józefem Szymańskim- mentorem kolarskim z POM-u Strzelce Krajeńskie. Tuż za nimi uplasował się z kolei także trener zapasów- Mieczysław Kuryś.

Po uroczysty podsumowaniu, jak to zwykle bywa na balach parkiet zapełnił się blisko setką przybyłych gości. Warto dodać, iż chlubną tradycją tej imprezy są także licytacje atrakcyjnych sportowych gadżetów, z których dochód zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy dla podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczej „Nasza Chata” w Cybince.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom. Pełne wyniki Plebiscytu na www.sosirslubice.pl

Robert Tomczak

Robert Tomczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe