Debata niepublicznych przedszkoli z władzami miasta.

  • 11.01.2013, 19:15
  • Marta Szymańska
media-videoads-piatek-420b_Debata_1
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dyrektorki Niepublicznych Przedszkoli w naszym mieście zorganizowały debatę, w której brali udział rodzice dzieci uczęszczających do tych placówek oraz przedstawiciele władz gminy.Debata dotyczyła zmniejszenia podstawy dotacji dla przedszkoli,które na chwilę obecną swoją opieką obejmują ok.160 dziec


Dyrektorki Niepublicznych Przedszkoli w naszym mieście zorganizowały debatę, w której brali udział rodzice dzieci uczęszczających do tych placówek oraz przedstawiciele władz gminy.Debata dotyczyła zmniejszenia podstawy dotacji dla przedszkoli,które na chwilę obecną swoją opieką obejmują ok.160 dzieci.

Problem pojawił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, kiedy to został poruszony temat Niepublicznych Przedszkoli i dotacji ze strony Urzędu Miasta.Do tej pory Urząd Miejski wypłacał dotację w wysokości 75% teraz postanowił ją zmniejszyć o kwotę około 100 zł  w zależności od obecności dziecka w przedszkolu.(może to być więcej a może mniej)

Panie dyrektorki 3 Niepublicznych Przedszkoli w naszym mieście, a mianowicie Pani Ewelina Kwiatkowska, LuizaSzubert-Lutycz oraz Aneta Czapp stwierdziły jasno, że bez dotacji, które wcześniej miały ich placówki nie będą wstanie funkcjonować. Ta dotacja była bardzo potrzebna , a bez niej rodzice zamiast płacić 350 zł czesnego miesięcznie poniosą koszty o 140 zł wyższe(tak wynika z pism, które rodzice dostali), co daje łączną sumę blisko 500 zł miesięcznie za pobyt dziecka w przedszkolu.

Panie dyrektorki uważają, że nie wiedziały o podejmowanych uchwałach i komisjach na, których podejmowane były  decyzje dotyczące placówek.Wiceburmistrz Piotr Łuczyński. który uczestniczył w debacie poinformował osoby zainteresowane, kiedy takie decyzje były podejmowane, miały one miejsce w sierpniu.

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie jak zakończy się ta sprawa, władze Urzędu Miasta planują spotkanie z rodzicami przedszkoli niepublicznych i publicznych, w celu wyjaśnienia spraw, które nie są dla wszystkich zrozumiałe i porozmawiania o nich.

O szczegółach spotkania będziemy na bieżąco informować.
Marta Szymańska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe