Terminal Odpraw Celnych w Świecku

  • 11.01.2013, 14:13
  • Marta Szymańska
media-420_terminal
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedsiębiorcy wynajmujący lokale na Terminalu Odpraw Celnych w Świecku otrzymali pisma w związku z umowami najmu.
Przedsiębiorcy wynajmujący lokale na Terminalu Odpraw Celnych w Świecku otrzymali pisma w związku z umowami najmu.Na początku roku miały zostać podpisane nowe umowy z przedsiębiorcami, jeszcze przed świętami starosta słubicki Andrzej Bycka poinformował firmy o tym, że te umowy zostaną podpisane i prosił o składanie wniosków.Blisko 60 firm takie wnioski złożyło, jednak jak się okazało do podpisania ich nie doszło.

Ludzie boją się o swoje miejsca pracy, nie wiedzą co robić.Prezes Polskiej Izby Cła Logistyki i Spedycji wygenerował już pismo do Ministra Finansów Jacka Kapicy, w którym poinformował o całym zdarzeniu.Zaznaczył, że cała ta sytuacja narusza funkcjonowanie struktur państwowych i to na szczeblu międzynarodowym, a to dlatego, że na Terminalu znajdowały się również placówki niemieckie.

Pytając ile osób jest na chwilę obecną zatrudnionych na Terminalu, usłyszeliśmy w odpowiedzi 400 osób. Należałoby zaznaczyć, iż dochody z funkcjonowania tego miejsca są olbrzymie dla skarbu państwa, mówimy tu o kilkudziesięciu jak nie kilkuset milionach złotych od wszystkich firm łącznie.


Marta Szymańska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe