Kanały Polsatu w ofercie Vectry

  • 07.06.2012, 23:04
  • Wojciech Golubski
Kanały Polsatu w ofercie Vectry
Oferta VECTRY wzbogaca się o 9 kanałów Polsatu: Polsat HD, Polsat 2, Polsat News, Polsat Sport News, Polsat Sport (SD i HD), Polsat Sport Extra (SD i HD) oraz Polsat Cafe. Na mocy podpisanej 29 maja br. umowy będą one dostępne dla abonentów Vectry już od 1 października 2012 r.

W sumie, wraz z kanałem Polsat obecnym już w ofercie Vectry, jej abonenci będą mogli oglądad 10 kanałów nadawanych przez Telewizję Polsat.
     
    Telewizja Polsat i operator kablowy Vectra, podpisały 29 maja br. umowę dystrybucyjną, na mocy której 9 kanałów Polsatu: Polsat HD, Polsat 2, Polsat News, Polsat Sport News, Polsat Sport (SD i HD), Polsat Sport Extra (SD i HD) oraz Polsat Cafe, znajdzie się w ofercie Vectry z początkiem października.
   
   Dzięki podpisanej umowie wzbogacona zostanie oferta Vectry, a kanały Polsatu zyskają dostęp do nowej, szerokiej i atrakcyjnej grupy widzów. Polsat HD, Polsat Sport News, Polsat Sport oraz Polsat 2 będą dostępne dla wszystkich abonentów cyfrowych Vectry, czyli abonentów pakietu złotego i platynowego. Kanały Polsat News oraz Polsat Cafe wzbogacą ofertę pakietu platynowego Vectry. Natomiast programy Polsat Sport HD oraz Polsat Sport Extra (SD i HD) dołączą do pakietu Sport na Ostro. Dodatkowo wybrane kanały Telewizji Polsat pojawią się również w ofercie analogowej operatora.

- Staramy się nieustannie podnosid atrakcyjnośd naszej oferty telewizyjnej. Wierzymy, że włączenie kanałów Telewizji Polsat umocni pozycję Vectry jako operatora o silnej i konkurencyjnej ofercie programowej oraz przyczyni się do wzrostu zadowolenia naszych klientów. Między innymi dzięki wzbogaceniu zawartości kanałów sportowych nasza propozycja stanie się jedną z najbogatszych na rynku. - powiedział Tomasz Żurński, Prezes Zarządu VECTRA S.A.

   Dla Telewizji Polsat umowa jest istotnym uzupełnieniem dystrybucji jej kanałów.

- Podpisana umowa jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii zapewnienia kanałom Polsatu, jak najszerszej widowni i dystrybucji. Abonenci Vectry uzyskają dostęp do naszej unikalnej oferty kanałów dla całej rodziny, a Telewizja Polsat zyska istotną i atrakcyjną grupę nowych widzów. Cieszymy się, że udało nam się porozumied z Vectrą z korzyścią dla naszych – już teraz wspólnych widzów” – powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Zakupów Zagranicznych Telewizji Polsat.

- Vectra na bieżąco bada potrzeby swoich abonentów i sukcesywnie uzupełnia ofertę programową o te pozycje spośród obecnych na polskim rynku, które spotkają się z zainteresowaniem widzów, a także w istotny sposób uzupełnią nasz programing. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nasi abonenci z zadowoleniem przywitają to znaczące wzbogacenie oferty. Realizując nasze hasło „dajemy więcej” ponownie udowadniamy, że Vectra ma znakomity zestaw programów dla wszystkich członków rodziny, zaspokajający ich indywidualne zainteresowania – powiedziała Małgorzata Wojtaszko, odpowiedzialna za rozwój programingu w Grupie Vectra.

Opisy kanałów Polsatu dołączających do oferty Vectry:

Polsat HD – pozycja na dekoderze 116 Polsat HD to możliwośd oglądania głównego kanału Polsatu w standardzie High Definition. Polsat to pierwsza niezależna stacja telewizyjna w Polsce. Najmocniejszymi filarami oferty są: doskonała rozrywka, pasjonujące kino, rzetelna i szybka informacja oraz emocjonujący sport. Zaspokojenie zróżnicowanych gustów szerokiego kręgu odbiorców to najważniejszy cel stawiany przez Polsat. Oferta programowa budowana jest głównie w oparciu o własne marki serialowe połączone z bogatym portfolio filmów fabularnych, seriali zagranicznych i doskonałej rozrywki na światowym poziomie. Seriale: „Hotel 52”, „Kości”, "CSI: Kryminanle zagadki Miami i "CSI: Kryminalne zagadki: Nowego Jorku", „Świat według Kiepskich”, show: "Tylko Muzyka. Must Be The Music", "Tylko taniec. Got to Dance", filmowe hity: "Kod Da Vinci", "Anioły i demony", "Terminator: Ocalenie", "Ghost Rider", "Apocalypto", "Hancock", "Spider-Man 2", "Spider-Man 3", "John Rambo", najlepszy światowy sport - Formuła 1, T-mobile Ekstraklasa, boks i inne sporty walki.

Polsat News  – pozycja na dekoderze 802
Polsat News to niezależna i nowoczesna telewizja informacyjna nadająca całą dobę dla widzów ceniących szybkośd i rzetelnośd informacji. Stacja każdego dnia zapewnia najświeższe informacje z kraju i ze świata. W Polsat News zobaczyd możemy także bieżące doniesienia dotyczące sportu, gospodarki i biznesu. Wydarzenia zagraniczne relacjonuje pięciu stałych korespondentów z Moskwy, Waszyngtonu, Londynu, Brukseli
i Berlina oraz stali komentatorzy z Pragi, Pekinu, Genewy i Kijowa. W kraju szybki przekaz informacji gwarantuje warszawski newsroom oraz rozbudowana sied ośrodków regionalnych. Polsat News ma do dyspozycji sprzęt w standardzie HD oraz najnowocześniejszy w Europie dwusilnikowy śmigłowiec Newscopter wyposażony w najwyższej jakości sprzęt telewizyjny. Program stacji emitowany jest z jednego z największych studiów newsowych w Europie.

Polsat Sport (pozycja na dekoderze 207) i Polsat Sport HD (pozycja208) Polsat Sport to pierwszy kanał tematyczny Telewizji Polsat, który rozpoczął nadawanie w sierpniu 2000 roku. Dzisiaj Polsat Sport to najlepszy kanał sportowy w Polsce, który rocznie realizuje ponad 500 transmisji z różnych wydarzeo sportowych. Najistotniejszym elementem programowym Polsatu Sport są rozgrywki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn i kobiet, rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyo, a także występy obu naszych reprezentacji w Lidze Światowej, Word Grand Prix, Mistrzostwach Świata i Europy. Polsat Sport pokazuje także reprezentację piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz ligowe rozgrywki Superligi mężczyzn i kobiet oraz Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych. Program kanału wypełniają bardzo popularne gale boksu zawodowego zarówno polskie jak i zagraniczne, gale KSW, tenis, hokej, piłka nożna, rugby i magazyny sportowe własnej produkcji, takie jak np. „Cafe Futbol”, a od niedawna cykl wyścigów motocyklowych MotoGP. Polsat Sport Extra (pozycja na dekoderze 209) i Polsat Sport Extra HD (pozycja 210) Na antenie Polsatu Sport Extra można oglądad mecze polskiej T- Mobile Ekstraklasy. Kanał prezentuje do pięciu spotkao w każdej kolejce ligowej w tym wszystkie mecze Mistrza Polski Śląska Wrocław oraz magazyny ze skrótami pozostałych spotkao. Polsat Sport Extra pokazuje od kilku sezonów zmagania najszybszych kierowców świata z Formuły 1 od treningów przez kwalifikacje aż po niedzielne wyścigi. Na antenie Polsatu Sport Extra znajdziemy także siatkówkę w wydaniu ligowym, (rozgrywki Plus Ligi mężczyzn i kobiet) reprezentacyjnym, m in Ligę Światową i World Grand Prix, a także wielkie turnieje tenisowe – Wimbledon i ATP Masters Series oraz angielską żużlową Elite League. Kanał pokazuje amerykaoskie gale boksu zawodowego, produkowane przez Top Rank i HBO. Ofertę kanału dopełniają najlepsze spotkania i magazyny piłkarskich lig: holenderskiej, rosyjskiej i ukraioskiej oraz spotkania towarzyskie.

Polsat Sport News – pozycja na dekoderze 211 Polsat Sport News to sportowy newsowy kanał informacyjny. Głównym elementem programu jest 5 minutowy serwis "Sport Flash" nadawany premierowo o 7.00, 9.00, 11.00 i 12.00. A następnie co godzinę między 15.00 a 21.00. O 23.00 na antenie Polsatu Sport News pojawia się 15 minutowe "Sportowe podsumowanie dnia". Drugim istotnym elementem programu są relacje na żywo z siatkarskiej Plus Ligi, piłki ręcznej, tenisowego Wimbledonu czy golfowego British Open. Ofertę kanału dopełnia sportowa publicystyka: "Cafe Futbol", "Kulisy sportu", "Atleci", "Futbol Mundial", "Magazyn Golfowy", "Magazyn SET", "Magazyn piłki ręcznej", czy magazyny FIS: narciarski, freestylowy oraz snowbordowy.

Polsat Cafe – pozycja na dekoderze 706 Lifestylowy kanał skierowany do kobiet. Idealna oferta dla pewnych siebie, nowoczesnych kobiet, mających pasje i zainteresowania, świadomych swojej wartości, idących przez życie z podniesioną głową. Najlepsze magazyny lifestylowe, talk show, programy poradnikowe i rozrywkowe, reality show, filmy dokumentalne i seriale. Wśród prowadzących m.in. Katarzyna Skrzynecka, Justyna Steczkowska, Elżbieta Zającówna, Ewa Pacuła, Joanna Horodyoska, Ada Fijał, Dorota Chotecka, Agata Młynarska, Krzysztof Ibisz i Katarzyna Cichopek.

Polsat 2 – pozycja na dekoderze 107 Ramówka Polsat 2 jest skonstruowana z wybranych elementów bieżącej oferty Telewizji Polsat oraz z jej najlepszych zasobów archiwalnych. Najpopularniejsze polskie seriale, w których występują czołowi polscy aktorzy oraz koncerty z udziałem znanych gwiazd. „Świat według Kiepskich”, „Daleko od noszy”, "Piotr Bałtroczyk przedstawia", „Ekipa” w reżyserii Agnieszki Holland oraz dziesiątki innych programów przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu,


* * *
Telewizja Polsat to czołowy nadawca telewizyjny wchodzący w skład największej w Polsce grupy medialnej Cyfrowy Polsat. Nasz główny kanał – Polsat – to pierwsza ogólnopolska, niezależna niepaństwowa stacja telewizyjna w Polsce, uruchomiona w 1992 roku. Obecnie Polsat jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek medialnych w Polsce. Najmocniejszymi filarami stacji są: doskonała rozrywka, pasjonujące kino, rzetelna i szybka informacja oraz emocjonujący sport. Oferta programowa budowana jest głównie w oparciu o własne marki serialowe połączone z bogatym portfolio filmów fabularnych, seriali zagranicznych i doskonałej rozrywki na światowym poziomie. Telewizja Polsat intensywnie inwestuje w rozwój kanałów tematycznych. Obecnie w ofercie stacji znajduje się 15 popularnych kanałów telewizyjnych: (w tym trzy HD): Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat Crime&Investigation, Polsat Jim Jim, TV Biznes) generujących udziały w widowni na poziomie około 20%

* * *
Grupa VECTRA (www.vectra.pl) należy do wąskiej grupy największych krajowych telekomunikacyjnych operatorów kablowych. Obsługuje ponad 812 tys. klientów w 164 miastach na terenie całego kraju. Oferta Vectry to dostęp do programów telewizyjnych w wersji analogowej i cyfrowej, do szerokopasmowego internetu stacjonarnego i mobilnego oraz usługa telefonii stacjonarnej. Vectra ma jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku ofert telewizji cyfrowej, opracowaną z myślą o indywidualnych potrzebach każdego członka rodziny. Udostępnia 164 programy telewizyjne, w tym 30 w jakości HD. Inne pozycje, które wyróżniają usługi Vectry, to internet 128 Mb/s, programy niezależnych telewizji lokalnych emitowane w 110 miastach, usługa cyfrowej nagrywarki HD oraz usługa multiroom. Vectra ma 405 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 344 tys. odbiorców internetu stacjonarnego i ponad 26 tys. mobilnego oraz 120 tys. abonentów telefonicznych. Vectra obsługuje klientów indywidualnych oraz firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wojciech Golubski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe