IV FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

  • 18.12.2015, 08:54 (aktualizacja 18.12.2015, 09:22)
  • Marta Szymańska-Ptak
715_cp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz czwarty organizacje działające aktywnie na terenie naszej gminy spotkały się na Forum Organizacji Pozarządowych.

Głównym tematem poruszanym podczas forum były działania lokalne.  W naszej gminie również w tym roku Fundacja na rzecz Collegium Polonicum rozdysponowała konkretną sumę pieniędzy na  interesujące projekty w ramach konkursu „Działaj lokalnie”. Podczas forum podsumowano tegoroczną edycję konkursu. Na realizację ciekawych projektów pieniądze dała również gmina,  w ramach konkursu inicjatyw lokalnych. Mieszkańcy naszej gminy mogą pozyskać określoną sumę pieniędzy na konkretny cel, służący integracji społeczeństwa lokalnego ale również z korzyścią dla całej reszty społeczeństwa. Pierwszy rok funkcjonowania tej inicjatywy w naszej gminie za nami. W spotkaniu uczestniczyła również  Lokalna Grupa Działania „Zielona Dolina Odry i Warty”. Obecność grupy miała związek z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego na terenie grupy.

Tegorocznym gościem specjalnym forum był Tomasz Schimanek – polityk społeczny, ekspert Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, współpracownik Instytutu Spraw Społecznych, jeden z założycieli Forum Darczyńców w Polsce. Od ponad 20 lat związany z sektorem pozarządowym

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe