A czy ty zrealizowałeś swoje postanowienia noworoczne?

  • 29.12.2015, 11:11
  • Marta Szymańska-Ptak
718_postanowienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tylko 16% z nas nie wyznaczyło sobie postanowień do zrealizowania w nowym roku. Polacy, którzy są o nie pytani, wymieniają głównie dbanie o zdrowie, poprawę sytuacji zawodowej oraz poświęcanie większej ilości czasu dla rodziny i na spotkania ze znajomymi. Co ciekawe, aż 40% z nas uważa, że przyszły rok będzie lepszy od bieżącego.

Ponad połowa Polaków twierdzi, że udało się im zrealizować to, co postanowili sobie na rok 2015. W porównaniu do poprzedniego roku to więcej o blisko 10%. Tradycja robienia postanowień noworocznych jest jak najbardziej aktualna. Z badania Barometr Providenta wynika, że 11% respondentów planuje w nowym roku prowadzić zdrowszy tryb życia, 9% chce zmienić sytuację zawodową, a 7% zależy na spędzaniu większej ilości czasu z rodziną i bliskimi. Tylko 16% badanych nie wyznaczyło postanowień na następne 12 miesięcy.

„Patrzymy w przyszłość optymistycznie. Przekonanie, że nadchodzący rok będzie lepszy od bieżącego, ma 40% Polaków. To o 10% więcej niż w roku poprzednim. Z kolei 48% z nas sądzi, że nowy rok będzie taki sam jak 2015, a tylko 13% obawia się, że będzie gorszy” – mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z Provident Polska. Takie dane prognozują poprawę nastrojów w 2016 r.
 

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe