NADZWYCZAJNA SESJA RADY POWIATU NIE ODBYŁA SIĘ. BUDŻET USTALI RIO.

  • 27.01.2016, 14:54 (aktualizacja 27.01.2016, 15:44)
  • Marta Szymańska-Ptak
727_sesja_powiat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z tym, że Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Słubickiego się nie odbyła nie udało się uchwalić Wieloletniego Programu Finansowego, a tym samym budżetu. Wiceprzewodnicząca Rady - Maria Palichleb nie mogła otworzyć sesji z braku kworum. Radni opozycyjni z przewodniczącym na czele nie pojawili się na sesji.

Budżet w takim razie pozostaje w rękach Regionalnej Izby Obrachunkowej. Jak powiedziała nam w rozmowie telefonicznej radna Amelia Szołtun, radni opozycyjni nie przyszli na sesję, bo nie mają zaufania do starosty. W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od Roberta Włodka, który w imieniu radnych opozycyjnych przekazuje naszej redakcji wszelkie informacje możemy przeczytać:

"Ze względu na niekorzystny dla licznej grupy radnych okres ferii zimowych, pierwotny termin sesji Rady Powiatu Słubickiego z dnia 26 stycznia został przeniesiony przez przewodniczącego rady na 4 lutego. Pomimo tego mniejszościowa grupa radnych złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w terminie 27.01.2016r. Działanie to jednoznacznie wskazuje na zamiar uzyskania większości w głosowaniu nad złym budżetem poprzez uniemożliwienie części radnych udziału w sesji. Z tego względu większość radnych Rady Powiatu Słubickiego zdecydowała się nie wziąć udziału w sesji nadzwyczajnej 27 stycznia. Należy podkreślić, że te same punkty porządku obrad wcześniej ujęte zostały w zawiadomieniu na sesję 4 lutego, tj. Wieloletni Plan Finansowy, budżet powiatu na 2016r. oraz rozpatrzenie wniosku o odwołanie starosty.

Zaplanowanie terminu sesji w środku ferii zimowych jest przejawem typowego u starosty słubickiego braku wyobraźni i kierowania się wyłącznie własnym interesem i wygodą. Tym bardziej, że sami starostowie skorzystali z urlopu w tygodniu poprzedzającym zwołaną sesję nadzwyczajną. Przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego, zapowiadając zwołanie sesji 4 lutego poinformował, że w terminie pierwotnie planowanym, tj. 26 stycznia, kilkoro radnych nie będzie. Stąd wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tym terminie wskazuje na działanie z rozmysłem i brak dobrej woli.

Witold Bocheński

Andrzej Bycka

Wojciech Dereń

Mirosława Jankowska

Jan Maślakiewicz

Leopold Owsiak

Tomasz Pisarek

Danuta Sawicka

Amelia Szołtun"

Brak zaufania radnych w stosunku do starosty czy urlopy w okresie ferii zimowych faktycznie nie pozwoliły na uchwalenie budżetu?

W tym momencie nie ma to znaczenia, bo to  nie radni będą już o budżecie decydować.

 

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ROBIN2
ROBIN2 26.04.2016, 02:14
Piotrek wróć do swojej działalności sprzed zabawy w urzędnika.
Słabego urzędnika.
Jak robiłeś w szafach, miałeś i pieniądze i dużo czasu!!!
Tu musisz się tak męczyć - po co Ci to chłopie????
Miej też litość nad udręczoną do kresu wytrzymałości swoją Krysią!!!!
Chcemy zmian!
Chcemy zmian! 31.01.2016, 18:41
Wina leży po stronie człowieka przyspawanego do stołka!!! Do tego nie wybranego w wyborach. Chcesz dobra tego miasta i powiatu. Zrezygnuj i najlepiej wyjedz !!
3457
3457 28.01.2016, 20:51
zunfr pan p luczynski do pracei do skupe -------- ;;;;;;;; ....... ////// ;;;;;;;; [[[[[[[ ]]]]]]]
bombardino
bombardino 28.01.2016, 17:49
Poniżej fajny post z FB Słubickie Forum Polityczne:

"To chyba jasne, że w tym starciu nie chodzi o budżet! Konflikt dotyczy starosty Łuczyńskiego, z którym radni nie chcą współpracować! P.Łuczyński stracił większość! Stracił zdolność kierowania powiatem i starostwem! Nie ma w powiecie zarządu zgodnego ze statutem (powinno być 5, a jest chyba 3 członków!!!)! Należy się mocno zastanawić czy jakiekolwiek decyzje, uchwały niepełnego zarządu są zgodne z prawem! W takiej sytuacji lepiej żeby powiat funkcjonował do czasu rozstrzygnięcia tego konfliktu na okrojonym budżecie uchwalonym przez RIO, niż dać go uchwalić, a tym bardziej realizować (czytaj - nadal wydawać pieniądze!!!) staroście Łuczyńskiemu! Starosta Łuczyński, co wszyscy widzieliśmy w reportażach telewizyjnych, stracił moralne prawo do wykonywania obecnej funkcji publicznej! Większość radnych nie ma do niego zaufania! I SŁUSZNIE!!! JEST CAŁKOWICIE SKOMPROMITOWANY!!! POWINIEN NIEZWŁOCZNIE ODEJŚĆ!!!"
6790-
6790- 28.01.2016, 13:01
a pan luczynskiego do statostowie do gorzow i====== ----===
obserwator
obserwator 28.01.2016, 12:25
Ula S - tobie chyba rozum odbiera, stuknij się po swojej głowie, a na pewno inaczej zaczniesz myśleć. Ty nie masz pojęcia pracy samorządu. Kazać to ty sobie możesz!!!.
4sb8042
4sb8042 28.01.2016, 11:16
45780 pa pootra luczynskiego na statostowie sulecink i .........
S jak...
S jak... 28.01.2016, 10:50
Ula S czyzby krylo sie pod S znane nazwisko ?... duzo gdera malo robi? ha ha ha
09842
09842 28.01.2016, 01:36
90513 pan piotra luczynskiego na zastepaca bumistrza sluice nie starostowie slubice
 5421
5421 28.01.2016, 01:18
34689 rady powiat slubice ma radna nie starostowie pan piotra luczynskiego po pis psl
Ostatni Komandos
Ostatni Komandos 27.01.2016, 23:16
Podsumowal was wasz szef PIS Pan Slawomir Wlekly o waszej nie sub ordynacji waszej destrukcji waszym lekcewazeniu wyborcy ktory was wybieral ,nieodpowiedzialni radni ,Pani Amelio czy Pani ma zakodowane klamstwo w swoim charakterze bo obserwujac Pani wypowiedzi to co wypowiedz Pani to calkiem inna prawda lub nieprawda w Pani wypowiedzi mim zdaniem daje sie Pani sterowac jak ster w lajbie .Czy Pani nie chce tego przyjac do siebie ze steruja wami ludzie ktorzy chca stolka w starostwie ,nie moga tego zdzierzyc ze wyborcy wybrali innych ludzi na te stanowiska i przez was nie moga uchwalic budrzetu. Znam pania jak jeszcze Pani studiowala w Szczecinie ,byla Pani calkiem realistyczna osoba . Wiem duzo ale na chwile obecna nie chce robic kompromitacji bo sie Pani spali w karierze politycznej w Slubicach
zbigniew
zbigniew 27.01.2016, 22:11
Opozycja ale kto doprowadza do takiej sytuacji przecierz wy caly czas zescie oponowali i z powodow nie uzasadnionych odkladacie pierwsza debate potem budrzet odkladacie z byle powodu ,dajcie konkretne argumety spoleczenstwu dlaczego chowacie glowe w piasek my chcemy wiedziec co jest powodem na forum
Michał
Michał 27.01.2016, 20:15
noe-czas na zmiany to hasło Roberta W.ktory chciał zmian, a teraz idzie razem z byłym zarządem pod rękę-co za wstyd!
Noe
Noe 27.01.2016, 20:08
śmiech na sali-radni na feriach he he a myślałem że radni służą społeczeństwu - dobrze że wymienieni są z nazwiska w jakimś oswiadczeniu-będę wiedział którzy to!
neo
neo 27.01.2016, 19:32
Nie masz większości człowieku. Podaj się do dymisji !!! Precz z bąblolandia!! Czas na zmiany!
mieszkaniec
mieszkaniec 27.01.2016, 19:32
Radni , którzy nie wykonują swoich zadań do których zostali powołani powinni złożyć swoje mandaty i przestać się ośmieszać. Większość radnych działa na szkodę jednostek . Kto na Was głosował ? mam tylko nadzieje ,że to ostatni raz .
słubiczanin
słubiczanin 27.01.2016, 16:16
Panie starosto czekamy na dymisję pana. Pańskie działania są niegodne urzędnika samorządowego.
obserwator
obserwator 27.01.2016, 16:09
Starosta powinien natychmiast podać się do dymisji. To jasny sygnał, że większość radnych i mieszkańcy powiatu nie mają do obecnego starosty zaufania. Panie starosto tak ciężko zrozumieć, przecież pan jest po politologii. To pan teraz działa na szkodę mieszkańców powiatu.
Ula S
Ula S 28.01.2016, 09:52
Obserwując to wszystko to uważam ,że radni którzy nie wykonują swoich zadań powinni podać się do dymisji . Jak tego nie zrobią to przyjdziemy na jedną z najbliższych sesji, i każemy im opuścić sale- są nam radni opozycji nie potrzebni. Kumacie

Pozostałe