ROZBUDOWA SZKOŁY W PAMIĘCINIE

  • 11.02.2016, 15:25 (aktualizacja 11.02.2016, 15:30)
  • Marta Szymańska-Ptak
ROZBUDOWA SZKOŁY W PAMIĘCINIE
Szkoła Podstawowa w Pamięcinie jest najstarszą placówką w gminie Górzyca, działa od 1945 roku. Początkowo mieściła się w prywatnym domu, później została przeniesiona do dwupiętrowego poniemieckiego budynku. Od 2010 roku organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Kształcenia Kreatywnego, która powstała jako odpowiedz na potrzebę związana z likwidacją szkoły w Pamięcinie i Żabicach. Jak wiele starych budynków, również i ta szkoła w swoich murach kryje mnóstwo wspomnień. Dzisiaj możemy wspólnie przeżyć historię raz jeszcze z byłymi uczennicami i nauczycielkami szkoły.

Szkoła podstawowa w Pamięcinie jest małą szkołą z "wielkim sercem" i jeszcze większymi marzeniami. Nowoczesna i przestrzenna szkoła z pewnością pozytywnie wpłynęła by na rozwój nie tylko dzieci ale również społeczności lokalnej.  Jak mawiał Walt Disney „Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością jeśli mamy odwagę je realizować”. Dzieci, rodzice i nauczyciele z pewnością tą odwagę mają, potrzebują jedynie odrobiny finansowego wsparcia z Państwa strony. 

Wszelkie informacje dotyczące wsparcia finansowego  na rzecz rozbudowy szkoły znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://www.szkola-fkk.pl/

 

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe