WIADOMOŚCI SAMORZĄDOWE 23.02.2016

  • 23.02.2016, 15:07 (aktualizacja 24.02.2016, 12:42)
  • Marta Szymańska-Ptak
734d_samorzad_23022016.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy Państwa na najnowsze wydanie Wiadomości Samorządowych.

To pierwsze wydanie programu w roku 2016. Burmistrz Słubic oraz pracownicy urzędu przedstawią Państwu najnowsze informacje dotyczące inwestycji w naszej gminie i nie tylko.

 

Więcej informacji w materiale wideo.

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 26.02.2016, 16:53
Nie Kostrzynia tylko Kostrzyna. A "nieuzasadniony" piszemy razem. Błędów stylistycznych już wypominał nie będę Panie Tomaszu. Burmistrzowi nie wypada...
Tomasz Ciszewicz
Tomasz Ciszewicz 26.02.2016, 12:48
Szanowne Przedszkole Super Dziecko
Chciałem sprostować, że w żadnym słubickim przedszkolu nie ma piwnic i byłych sal gimnastycznych. Obiekty gminne są nowoczesne, dobrze wyposażone z bardzo dobrymi opiekunami. Dodatkowo są modernizowane na miarę XXI wieku. Nie wiadomo mi nic o upychaniu dzieci w przedszkolach co jest potwierdzone kontrolami Kuratorium Oświaty. Dlatego w tym roku powstanie 50 nowych miejsc w przedszkolach a w roku przyszłym 80 i rodzice będą zadowoleniu z bardzo dobrych warunków. Trwa w tej chwili kampania we wszystkich gminach województwa lubuskiego od Nowej Soli, Słubic, Kostrzyna/O i innych zachęcająca 6- latki do pójścia do szkoły co jest zgodne z polityką poprzedniego rządu i dużymi nakładami jakie poniosły samorządy. Gminy nie odpowiadają za politykę nowego rządu i my prowadzimy nasze działania planowo. Co roku zwiększamy nakłady na oświatę i nie musimy wstydzić się naszych jednostek oświatowych. Uważam ten komentarza za nieuzasadniony. Życzę wszystkiego dobrego. Tomasz Ciszewicz Burmistrz Słubic.
Niepublicze Przedszkole SUPER DZIECKO
Niepublicze Przedszkole SUPER DZIECKO 25.02.2016, 00:20
Listy szefowej MEN do samorządowców i dyrektorów szkół i przedszkoli w sprawie rekrutacji.

"Anna Zalewska podkreśliła także, że w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie dostępności do wychowania przedszkolnego, gminy mają możliwość skorzystania z zasobów, którymi dysponują przedszkola niepubliczne – zgodnie z art. 90 ust. 1b i 1c ustawy o systemie oświaty. W takiej sytuacji opłaty ponoszone przez rodziców są takie same, jak w przedszkolu publicznym prowadzonym przez gminę." -

Szanowni rodzice, nie musicie posyłać swoich sześciolatków do szkoły czy oddziału szkolnego. Samorządowcy robią wszystko aby dzieci znalazły się w szkołach, ponieważ jest to dla gminy tańsze rozwiązanie. Panie Burmistrzu Ciszewicz, upychanie dzieci po adoptowanych piwnicach czy byłych salach gimnastycznych lub możliwe przepełnianie grup przedszkolnych (max. 25 dzieci na grupę) w przedszkolach samorządowych tez nie rozwiązuje problemu. Proszę korzystać z zaplecza przedszkoli niepublicznych w swoim mieście. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Niepublicze Przedszkole SUPER DZIECKO
Sadowa 2, 69-100 Słubice
Telefon:506 347 495


Kraina Radości. Przedszkole Niepubliczne
1 Maja 4, 69-100 Słubice
Telefon:790 746 136

Pozostałe