WIELKIE ZMIANY W POWIECIE. MARCIN JABŁOŃSKI NOWYM STAROSTĄ.

  • 23.03.2016, 11:39 (aktualizacja 23.03.2016, 13:38)
  • Marta Szymańska-Ptak
starostwo_hd.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
22 marca w Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyła się sesja Rady Powiatu Słubickiego. Tuż po otwarciu sesji radna Amelia Szołtun złożyła na ręce przewodniczącego rady wniosek formalny o głosowanie nad odwołaniem ze stanowiska starosty Piotra Łuczyńskiego.

 

Piotr Łuczyński stwierdził, że głosowanie będzie niezgodne z prawem.

Piotr Łuczyński w przypadku głosowania i odwołania go ze stanowiska starosty powiatu słubickiego nie zaakceptuje wyniku głosowania i będzie chciał rozstrzygnąć sprawę na drodze sądowej. Zapytaliśmy więc Piotra Łuczyńskiego co będzie, gdy jednak w wyniku głosowania straci stanowisko? Czy tak jak w przypadku powiatu trzebnickiego rządzić będzie dwóch starostów?

Chwilę po naszej rozmowie i krótkiej przerwie odbyło się głosowanie. 11 radnych głosowało za odwołaniem starosty. Tylko 6 radnych głosowało za pozostawieniem Piotra Łuczyńskiego na stanowisku. Jak Piotr Łuczyński odniósł się do zaistniałej sytuacji?

W czasie przerwy wśród radnych i osób, które przybyły na sesję rozpoczęły się dyskusję kto będzie nowym starostą.  Oczywiste było to, że dotychczasowi radni opozycyjni wystawią swojego kandydata. Postanowiliśmy dowiedzieć się kogo.

Radny Tomasz Pisarek zgłosił kandydaturę Marcina Jabłońskiego, a radny Robert Tomczak kandydaturę Tomasza Stupienko. Chwilę po tym odbyło się tajne głosowanie.

Po ogłoszeniu wyników przewodniczący rady udzielił głosu byłemu staroście Piotrowi Łuczyńskiemu. Po wystąpieniu byłego starosty głos zabrał nowy starosta powiatu słubickiego Marcin Jabłoński.

Nasza redakcja postanowiła skorzystać z okazji i zapytać nowo wybranego starostę o jego plany na rozwój powiatu.

W dalszej części sesji wybrano zastępcę starosty i został nim Leopold Owsiak. Etatowym członkiem zarządu została Amelia Szołtun, a społecznymi członkami Ryszard Chustecki i Jan Maślakiewicz.

Kolejna sesja rady powiatu już 31 marca.  

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

west
west 11.04.2016, 20:33
Jakie wielkie zmiany ??? POwrót do bagna nie jest zmianą !!
BNOP
BNOP 25.03.2016, 15:56
NZAO PAN JABLONSKI TO NA STAROSTWO SLUBICE
krok wstecz
krok wstecz 24.03.2016, 13:49
Ten wybór - to dowód, że brak jest światłych i uczciwych elit w powiecie słubickim.Jabłoński to aparatczyk mafijnej sitwy tuska. Ta opcja polityczna zdegenerowała się aferami i grabieżą majątku państwa.Dalego ten wybór to dowód destrukcyjnych układów które tylko cofną rozwój i wywołają nowe wojnę i korupcję w powiecie.
zbulwersowana
zbulwersowana 23.03.2016, 18:28
Jabłoński to nie jest kandydat na staroste! to oszust!
pol
pol 09.04.2016, 22:03
Muszą być nowe wybory

Pozostałe