"60 ZARZUTÓW ZA KRADZIEŻ PALET"

  • 24.03.2016, 14:06 (aktualizacja 24.03.2016, 14:25)
  • Marta Szymańska-Ptak
161-62019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Prawie 130 tysięcy złotych strat poniosła jedna z firm transportowych w Słubicach za sprawą nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wywieźli z zakładu pracy blisko 5 tysięcy drewnianych palet."- Taką informację naszej redakcji przekazała Magdalena Jankowska, oficer prasowy KPP w Słubicach.

Magdalena Jankowska - "Zawiadomienie o kradzieży palet typu „Euro” z terenu jednej z firm transportowych w Słubicach policjanci przyjęli w maju 2015 roku. Jak ustalili mundurowi, z zakładu regularnie ginęła duża ilość palet. Od początku podejrzenia padły na pracowników.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że kradzieży dokonywała grupa czterech osób, która była zatrudniona w firmie. Pracownicy do pomocy wzięli wspólnika - kierowcę, zatrudnionego w innym zakładzie. Sprawcy wydawali z magazynu palety, a kierowca wywoził je z terenu firmy i sprzedawał. Policjanci ustalili, że z zakładu zginęło blisko 5 tysięcy palet o wartości około 130 tysięcy złotych. W całym procederze brało udział 5 mężczyzn w wieku od 32 do 51 lat – wszyscy są mieszkańcami powiatu słubickiego. Łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 51 tys. złotych. Śledczy ustalili, że proceder kradzieży trwał od listopada 2014 roku do maja 2015 roku.

Mężczyznom przedstawiono w sumie 60 zarzutów kradzieży, do których się przyznali.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia."

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe