Leniwiec, Grünberg, Badness Soundsystem w Słubicach!

  • 09.05.2016, 06:18
  • Sławomir Tomusiak
Leniwiec, Grünberg, Badness Soundsystem w Słubicach!
Miejsce: Klub Prowincja (Słubice) Data: 21.05.2016 Godz.: 20:00 Wstęp: 20 / 25 zł

Miejsce: Klub Prowincja (Słubice)
Data: 21.05.2016
Godz.: 20:00
Wstęp: 20 / 25 zł

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta.... niezmiernie miło nam poinformować, że w sobotę 21 maja 2016 o godz. 20:00 na scenie naszego klubu wystąpi zespół Leniwiec! To jednak nie wszystko tego wieczoru.... przed Leniwcem zagrają jeszcze zielonogórski Grünberg oraz kostrzyński „regałowy” skład Badness Soundsystem.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł już niebawem dostpne w Prowincji (o rozpoczęciu sprzedaży poinformujemy) i 25 - zł w dniu koncertu.

Rezerwacja biletów: [email protected] lub sms 603 952 430. W treści wiadomości wpisujemy "Leniwiec, imię i nazwisko zamawiającego, ilość biletów oraz miejscowość".

Do zobaczenia na koncercie!

Leniwiec to zespół muzyczny grający melodyjną odmianę punkrocka z elementami reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. Na scenie od ponad dwudziestu lat... mają za sobą blisko 800 koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Występowali na wielu festiwalach w tym kilkukrotnie na Przystanku Woodstock. Dotychczas Leniwiec wydał 6 płyt studyjnych i znalazł się na ponad 30 płytach „składankach”. Obecnie zespół kończy pracę nad nowym albumem, który powinien ukazać się na początku 2016. r.

Historię Leniwca w obrazie, słowie i dźwięku można poznać dokładniej odwiedzając stronę internetową www.leniwiec.eu.

Zespół Grünberg powstał w 2009 roku, ale swoje początki ma już w 2004 roku.Po kilku próbach i koncertach do zespołu dołączył Wuja. W grudniu 2010 zespół nagrał dwie piosenki na składankę Irokez vol.8, niedługo później ukazała się EPka z pięcioma kawałkami.W sierpniu 2011 Grünberg wystąpił na Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kriszny. 21 marca 2012 swoją premierę miała pierwsza płyta zespołu "Na Ulicach", na której znalazło się 12 utworów, w jednym z nich gościnnie zaśpiewał Sławek Trocha z zespołu Sajgon. Miesiąc później piosenka pt. "Miejska Dżungla" znalazła się na składance Dead Press Zine "Dead Chords Vol.5. W 2013 roku Grunberg po raz drugi wystąpił na Przystanku Woodstock.

Więcej o zespole Grünberg znajdziecie na ich profilu fb: https://www.facebook.com/grunbergZG/?fref=ts

Badness Sooundsystem – to nowe wcielenie dobrze znanych chłopaków na lubuskiej scenie reagge. Skład powstał w 2014 roku na wskutek połączenia MistaLogo SoundSystem z Yogim (Jellonstone SoundSystem). Dołączył do nich Dj Kokon i przyjęli pierwotną nazwę Riddim Badness. Jednak na częste mylenie ich z bardziej znanymi Riddim Bandits :)) postanowili zmienić nazwę na Badenss Soundsystem. Pod koniec 2015 r. do składu dołącza Remek nadając BS nowego brzmienia. Muzyka jaką wykonują to to reggae, raggamuffin, roots. W ostatnim okresie zespół coraz więcej koncertuje zdobywając małymi krokami muzyczną scenę nie tylko naszego regionu. Do ich najważniejszych dokonań można uznać kilkukrotne supportowanie zespołu Raggafaya czy paXona oraz zespołu Bethel rozgrzewając skutecznie przybyłą publikę.

Sławomir Tomusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe