Wolf Spider + Maja Lumasepio w C-60

  • 31.03.2016, 11:08
  • Sławomir Tomusiak
Wolf Spider + Maja Lumasepio w C-60
Miejsce: C-60 (Gorzów Wlkp.) Data: 02.04.2016 Godz.19.00 Wstęp: 20/25zł
Miejsce: C-60 (Gorzów Wlkp.)
Data: 02.04.2016
Godz.19.00
Wstęp: 20/25zł

WOLF SPIDER

Polski zespół thrash metalowy, założony w 1985 r. w Poznaniu, który już w początkowych latach swojej działalności zaznaczył się silnie na scenie heavy metalowej, jako pierwszy przenosząc z sukcesem amerykański thrash metal na polską scenę muzyczną. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie (laureat’87) i na Metalmanii, Metal Battle'88 (z Exumer, Atomkraft i Nasty Savage) i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech (z Running Wild i Rage). Od początku istnienia zespół miał w swoich szeregach samych wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego członkami byli: Leszek Szpigiel (Non Iron, Mekong Delta), Maciej Matuszak (Gomor), Tomasz Goehs (Turbo, Creation of Death, KNŻ), Dariusz „Popcorn” Popowicz (Acid Drinkers, Armia).

W okresie 1985-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i przystąpił do prac nad nowym materiałem, którego efektem była EP „It’s Your Time”. Zespół m.in. pojawił się na ważnych cyklicznych imprezach – „MetalFest”, „Rock in Szczecin”, „Mayday Rock Festiwal”, „Festiwal Solidarności”. W 2014 r. odbył trasę koncertową po Chinach, występując na dwóch ważnych festiwalach – „Long River International Festival” i „Asia Metal Festival” w Shanghaiu. W październiku 2015 r. Wolf Spider wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje LP „V”, którego prezentacja trwa podczas trasy koncertowej „The Sense of.. – the „V” Tour.

Aktualnie zespół tworzą: Piotr Mańkowski – gitara, Mariusz Przybylski – bass, Beata Polak – perkusja, Maciej Wróblewski – śpiew, Przemysław Marciniak – gitara.

Maja Lumasepio - zespół rockowy, założony w 2013 przez strzelczan, w którego skład wchodzą: Marek Popis (gitara prowadząca), Daniel Ludwiczak (gitara rytmiczna), Piotr Haraziński (perkusja), Sergiusz Paszkiewicz(gitara basowa) Jan Popis(wokal) i Mateusz Popis (wokal). Zespół gra hard rocka z elementami heavy metalu. Pierwszy koncert dał w przeglądzie lubuskich kapel "Lubuskie Dobrze Rockuje" w Babimoście, który wygrał.laureat festiwalu Getting out w Gorzowie w 2014 dzięki któremu nagrał płytę.Możecie być pewni, że energia płynąca ze sceny Was rozrusza !!!!
Sławomir Tomusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe