ThermiT + Overstep + Infinate w Kwinto

  • 31.03.2016, 10:46
  • Sławomir Tomusiak
ThermiT + Overstep + Infinate w Kwinto
Miejsce: Kwinto (Międzyrzecz) Data: 02.04.2016 Godz.: 19:00 Wstęp: 15 zł
Miejsce: Kwinto (Międzyrzecz)
Data: 02.04.2016
Godz.: 19:00
Wstęp: 15 zł


ThermiT

Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa. Po okresie instrumentalnego młócenia miejsce za mikrofonem zajął Trzeszczol. Zespół ruszył na poważnie dopiero rok później, kiedy za bas chwycił Fabian. Tak ukształtowała się ekipa przyjaciół, która pod nazwą ThermiT nagrała EP "Encephalopathy". Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w 2016 roku debiutanckiego long playa "Saints", który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiTa. Czas pokaże, co wydarzy się dalej…

Overstep 

Początki zespołu sięgają roku 2010. Po 2 latach wspólnego grania zostało zarejestrowane debiutanckie demo. Następnie zespół zaczął intensywnie koncertować. Po tej serii nastąpiła znaczna zmiana stylu grania oracz częściowe rotacje personalne. Po narzuceniu nowej formy muzycznej kapela postanowiła skomponować utwory na kolejne wydawnictwo. Stylistyka, którą obecnie inspiruje się zespół nawiązuje do nowoczesnych odmian muzyki metalowej, w której utwory mają być połączeniem różnych jej odmian. Kapela stawia na ciężkie, energiczne i żywiołowe kompozycje.

Infinate 

Początki Infinate sięgają końca 2013 roku, kiedy to pomysł zrodził się w głowach gitarzystów zespołu - Patryka Korczyńskiego i Michała Druto. Do przełomu kwietnia i maja 2015 roku grupa przechodziła liczne zmiany sekcji rytmicznej, aby ostatecznie nawiązać współpracę z perkusistą Filipem Łabuciem i basistą Błażejem Stachowiczem. Obecnie twórczość zespołu można określić jako połączenie gatunków - thrash / hardcore / metalcore. Sami artyści jednak nie chcą zamykać się w jakichkolwiek gatunkach, osobiście preferują określenie - szeroko pojęta muzyka estradowa.

Timetable:

19:00 - otwarcie bram
19:30 - 20:00 - Infinate
20:15 - 21:00 - Overstep
21:15 - ThermiT
Sławomir Tomusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe