Rockasta w 4 Różach

  • 13.02.2016, 18:45
  • Sławomir Tomusiak
Rockasta w 4 Różach
Miejsce: 4 Róże dla Lucienne (Zielona Góra) Data: 14.02.2016 Godz.: 19;00 Wstęp: wolny

Miejsce: 4 Róże dla Lucienne (Zielona Góra)
Data: 14.02.2016
Godz.: 19;00
Wstęp: wolny

ROCKASTA - zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: "rocka" oraz "kasty" (w żargonie "kasta" oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych - również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

W listopadzie 2013 roku zespół Rockasta zagrał znakomity koncert supportując Jelonka. W maju 2014 roku Rockasta wzięła udział w przeglądzie zespołów "Born in Szczecin", zajmując wysokie II miejsce w wyniku czego utwór zespołu znalazł się na składance prezentującej najlepsze szczecińskie zespoły pt. "Born In Szczecin Vol.4". W czerwcu 2014 roku zespół wziął udział w światowym festiwalu Emergenza, gdzie w finałach regionalnych również zajął II miejsce. Rockasta ma na swoim koncie koncerty z zagranicznymi zespołami takimi jak Negură Bunget, Grai, Ithilien (zorganizowane przez Heart Of Rock Agency) a także Tad Morose i Silent Call (zorganizowane przez Prog Sphere), koncerty u boku zespołów Percival Schuttenbach oraz Quo Vadis, występy na żywo w szczecińskiej TVP (Gala Dziennikarzy 2015, 55-lecie TVP Szczecin) oraz koncerty plenerowe (Piknik nad Odrą 2014 i 2015, Zlot Motocyklowy Goleniów 2015). W drugiej połowie 2015 r. Rockasta supportowała zespół Turbo (w ramach trasy z okazji ich 35 - lecia) na koncertach w Szczecinie i Pile a także zespół Kat & Roman Kostrzewski na koncercie w Szczecinie. Zespół wziął udział w X edycji telewizyjnego show Must Be The Music - Tylko Muzyka, gdzie występ zespołu (wyemitowany w 4 odcinku edycji) został bardzo pozytywnie oceniony przez jurorów (4 x tak) Muzyka zespołu puszczana była w radiu Aspekt a także w radiu Rocktime, gdzie przez wiele tygodni na liście przebojów zajmowała wysoką pozycję.

SKŁAD:
Przemek Nowak - akordeon
Marcin Budaj - gitara
Damian Przybylski - bas
Piotr Busz - perkusja

Nagrody:
- II miejsce na przeglądzie zespołów "BORN IN SZCZECIN" - maj 2014 rok

- II miejsce w finałach regionalnych światowego festiwalu "EMERGENZA". - czerwiec 2014 rok

- występ w 4 odcinku X edycji telewizyjnego show - Must Be The Music - Tylko Muzyka (4 x tak) i III miejsce w notowaniu odcinka - wrzesień 2015

Sławomir Tomusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe