STUDIO FESTIWALOWE - ODCINEK 2

  • 16.06.2016, 14:18 (aktualizacja 17.06.2016, 12:00)
  • Marta Szymańska-Ptak
STUDIO FESTIWALOWE - ODCINEK 2
Czwarta edycja festiwalu odbywa się w Słubicach po raz ostatni. Nie oznacza to jednak, że braknie atrakcji. Zapraszamy na pierwszy odcinek studia festiwalowego.

Nasza kamera udokumentowała wielką otwartą wystawę plakatu, która ma miejsce na moście granicznym między Słubicami a Frankfurtem. Kuratorem wystawy jest Tomasz Świtalski, a autorami są wykładowcy i studenci z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Przez cały czas trwania festiwalu odbywają się tu także kreatywne warsztaty muzyczne. Prowadzone są one przez Wojciecha Pilichowskiego i grupę studyjnych muzyków. Warsztaty przeznaczone są dla wokalistów, gitarzystów i perkusistów. Zwieńczeniem zajęć będzie koncert finałowy.

Nie brak też rozrywki dla fanów fotografii. "Gry planszowe. Między rzeczywistością a wyobraźnią" - pod takim hasłem odbywają się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza. Objęte są one patronatem marki Canon.

Gwiazdami wieczoru niewątpliwie byli Katarzyna Figura, Agnieszka Krukówna czy Bartek Topa. Z aktorami porozmawiać było można na spotkaniu autorskim tuż po projekcjach filmów, w których zagrali. Mieszkańcy Dwumiasta w ramach letniego kina festiwalowego obejrzeć mogli "Yumę" w reżyserii Piotra Mularuka czy "Letnie przesilenie" Michała Rogalskiego.

 

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KWD
KWD 21.06.2016, 13:16
lajtowo

Pozostałe