CZY KOMISJA REWIZYJNA ZŁAMAŁA PRAWO?

  • 01.08.2016, 10:36 (aktualizacja 01.08.2016, 11:27)
  • Marta Szymańska-Ptak
779_starostwo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek 29 lipca odbyło się zebranie komisji rewizyjnej. Przewodnicząca komisji przedstawiła pod obrady jej członków temat związany z odwołaniem starosty powiatu słubickiego. Głos w tej sprawie zabrał Tomasz Pisarek.

Odpowiedzią na na słowa Tomasza Pisarka był głos zabrany przez Roberta Tomczak, który powołując się na słowa wojewody stwierdził , że komisja nie może opiniować takiego wniosku.

Mimo odczytanego oświadczenia, wniosek poddano opiniowaniu. Czy  przewodnicząca  i członkowie komisji złamali prawo? 

Na posiedzeniu komisji wyjątkowo pojawili się mieszkańcy powiatu, którzy bardzo aktywnie brali udział w dyskusji. 

O dalszych losach wniosku będziemy informować Państwa na bieżąco.

Marta Szymańska-Ptak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

słubiczanin
słubiczanin 01.08.2016, 15:13
O tym, czy rani postępują zgodnie z prawem, nie decyduje pan Łuczyński, czy pan Tomczak. Nie decyduje o tym także jakakolwiek opinia prawna (tych akurat urzędnicy LUW już kilka wydali, tak się składa, że sprzecznych ze sobą).
Niezgodność z prawem uchwał podejmowanych przez organ stanowiący samorządu może stwierdzić tylko i wyłącznie organ nadzoru, w tym przypadku wojewoda - i to jedynie PO podjęciu takich uchwał, a nie przed ich podjęciem. Taka decyzja organu nadzoru, w postaci rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, może być także zaskarżona do sądu administracyjnego, który to sąd dopiero stwierdza, czy radni faktycznie złamali prawo.
Rozterki Tomczaka i krzyki Wlekłego to zwykłe polityczne bicie piany. Taka jest moja opinia i dołączam apel - do większości radnych - nie dajcie się!!!
Zet
Zet 04.08.2016, 11:45
Ojej, jaki zaangażowany "slubiczanin"!
A mi się się wydaje, że sprzeczność z prawem można czasami dostrzec już po przeczytaniu ustawy. Oczywiście organ nadzoru stwierdza nieważność i z całą pewnością ją stwierdzi, jeśli radni okażą się być na tyle niepoważni, żeby podjąć uchwałę o tej samej treści co poprzednia, wciąż funkcjonująca w obrocie prawnym.
Swoją drogą radnym pogratulować konsultantów prawnych.
Geniusze!

Pozostałe