CORAZ WIĘCEJ STYPENDYSTÓW W GMINIE

  • 24.08.2016, 12:53 (aktualizacja 26.08.2016, 13:03)
  • Kinga Banaśkiewicz
786_stypendium.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na sesji rady miejskiej, która odbyła się w czwartek, 25 sierpnia, gościliśmy zarówno uczniów jak i ich rodziców dzieci, które w tym roku otrzymały stypendia burmistrza. 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów będzie przez cały rok szkolny dostawać stypendia za wyniki w nauce i inne osiągnięcia.

Stypendium wynosi 150 zł miesięcznie i jest przyznawane przez 10 miesięcy. Aby je otrzymać trzeba skończyć poprzedni rok szkolny z wyróżnieniem, uzyskać w danej szkole najwyższą średnią ocen lub zdobyć tytuł finalisty albo laureata w konkursach przedmiotowych. Stypendiami wyróżnia się też uczniów, którzy uzyskali jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Ponadto trzeba mieć co najmniej ocenę dobrą z zachowania. W roku poprzednim tym wymaganiom sprostało 23 uczniów, w tym - 25.

Na sesji pojawiły się również szczypiornistki z UKS Jedynka. Rada Miasta i Burmistrz pogratulowali im wyników w finale ogólnopolskim.

Kinga Banaśkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe