FAŁSZYWE DOLARY I AMFETAMINA W SŁUBICACH?

  • 09.12.2016, 12:51
  • HTS Słubice l Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Skontaktuj się z naszą redakcją pod numerem telefonu 516015650
FAŁSZYWE DOLARY I AMFETAMINA W SŁUBICACH? fot: KPP w Słubicach
Pod koniec czerwca tego roku mieszkańcy Kalisza odwiedzili przygraniczne Słubice, aby właśnie tutaj sprzedawać narkotyki i wymieniać podrobione banknoty studolarowe, na złotówki, w lokalnych kantorach.

 "Z siedmiu prób sprzedaży banknotów na terenie kraju, trzy okazały się skuteczne. Kasjerki w trzech punktach przyjęły 2,5 tysiąca podrobionych dolarów, tracąc łącznie 10 tysięcy złotych." W Słubicach kasjerki nie dały się nabrać. " Podrobione dolary zostały zakwestionowane i zatrzymane przez obsługę kantoru. Łącznie przypisuje im się posiadanie nie mniej niż 40 banknotów o nominale 100 dolarów. Do czynności natychmiast przystąpili policjanci.

11 lipca ruszyło śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach. Czynności wykrywcze podjęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, do których włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ustalali wszystkie okoliczności powstałych zdarzeń. Zbierany materiał dowodowy oraz jego wnikliwa analiza przyniosła wkrótce wymierne efekty. Ustalenia śledczych pozwalają na wytypowanie osób, które mogły być odpowiedzialne za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu podrobionych środków płatniczych. Kryminalni z Gorzowa Wlkp. wspomagani przez policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej zapukali do drzwi mieszkańców Kalisza. Najpierw do 38-latka, który mieszkał wspólnie ze swą  31-letnią konkubiną. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli 750 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną oraz liczne woreczki strunowe. Narkotyki były przygotowane do sprzedaży. Oboje zostali zatrzymani. Drugi  z mężczyzn, który działał wspólnie i w porozumieniu to 41-latek. W jego mieszkaniu również były narkotyki-107 gramów amfetaminy.

We wtorek /6 grudnia/ w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. odbyły się czynności z udziałem zatrzymanych. Sporządzono wniosek o zastosowanie aresztu. Gorzowski Sąd przychylił się do niego. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków i próbę ich sprzedaży. Mężczyźni dodatkowo za wprowadzenie podrobionych dolarów do obrotu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności." -oficer prasowy KPP w Słubicach  Magdalena Jankowska

HTS Słubice l Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Skontaktuj się z naszą redakcją pod numerem telefonu 516015650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe