LICEUM PRZY COLLEGIUM POLONICUM ? CO NA TO DYREKTORZY SŁUBICKICH SZKÓŁ ŚREDNICH

  • 14.03.2017, 13:25 (aktualizacja 14.04.2017, 00:13)
  • Zuzanna Bilska
843_liceum_szkola_cp_konkurencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek ukazał się materiał o planach założenia Liceum przy Collegium Polonicum, który wywołał falę komentarzy i wątpliwości czy w naszym mieście potrzebna jest kolejna szkoła średnia. Przypomnijmy jednak jak argumentowana była chęć powstania tego Liceum.

Postanowiliśmy zapytać dyrektorów Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach co sądzą o tym pomyślę, czy rzeczywiście nie będzie to konkurencja dla ich placówek i przede wszystkim  czy w Słubicach potrzebne jest kolejne Liceum. 

O komentarz poprosiliśmy również Naczelnik Wydziału Oświaty Grażynę Bajon. 

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na ten temat, zapraszamy do komentowania na naszej stronie www.slubice.tv oraz na facebooku HTS Słubice 

Zuzanna Bilska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beata
Beata 15.03.2017, 15:14
Przypomniała mi się taka sytuacja, jak na warsztatach chemicznych w CP prowadzący zapytał gimnazjalistów G2, czy będą kontynuować naukę w naszym liceum. Nikt nie potwierdził.....
Paweł
Paweł 15.03.2017, 09:40
Czy w Słubicach potrzebna jest kolejna szkoła?! Nie, w Słubicach potrzebna jest porządna szkoła ogólnokształcąca! Te przeciętne umrą śmiercią naturalną, bo skoro polityka państwa ukierunkowana jest na rozwój szkolnictwa zawodowego, to wszystko jasne! Kto będzie szedł do ogólniaka tylko dla matury? Ci, którzy będą chcieli iść na konkretne studia wyższe, będą szukali szkół, które zachęcą bogatą ofertą dydaktyczną i nie tylko.
Tak dla przykładu - I Lo w Gorzowie oferuje do wyboru naukę następujących języków:angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego w zakresie rozszerzonym lub podstawowym. A co jest w ofercie słubickiego LO?
Dla organizatorów przyszłego liceum akademickiego mam propozycję, aby wzięli udział w w rozpoczynających się wkrótce dniach otwartych tych najpopularniejszych wśród słubiczan szkół w Gorzowie, Zielonej Górze i wysondowali, czym te szkoły przyciągają do siebie naszą młodzież.

Pozostałe