Słubiccy Odyseusze już po finale

  • 06.04.2017, 10:15 (aktualizacja 06.04.2017, 11:49)
  • Zuzanna Bilska
Słubiccy Odyseusze już po finale
Podopieczni Stowarzyszenia po PROstu wrócili z krajowego programu "Odyseja Umysłu" bez medalowych pozycji, ale z poczuciem dumy, satysfakcji i zadowolenia. Było to dla nich wielkie przeżycie ale i dobra przygoda w końcu wystąpili w gronie "najtęższych" umysłów w Polsce.

Na eliminacjach regionalnych, które odbyły się 5 marca w Poznaniu cztery nasze drużyny zakwalifikowały się do ścisłego krajowego finału, który odbył się w pierwszy weekend kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdynii. Każda z drużyn miała za sobą wiele miesięcy ciężkiej pracy i wielu godzin przygotowywań. Choć miejsca premiowane awansem były na wyciągnięcie ręki to zarówno młodzież jak ich trenerzy mogą być z siebie dumni. 

W pierwszym problemie pt."Tanie jest fajne" uczestniczyły dwie drużyny - obie zajęły 6 miejsca. 

 I grupa wiekowa (klasy I-V szkoły podstawowe) startowała w składzie: Gabriela Mitrowicz, Zuzanna Kostrzewska, Emilia Kusz, Hanna Zduńczyk, Nina Skrzypacz, Natasza Smalec, Natasza Wilczyńska,  natomiast skład II grupy wiekowej (od VI klasy szkoły podstawowej do II klasy gimnazjum) to: Eliza Stefaniak, Weronika Piórkowska, Oliwia Nowak, Natalia Kiedrowicz, Kinga Stupienko, Hanna Mikołajczyk i Sara Adamczyk.

Drużyna, która wybrała problem pt. "Robota dla dziwno-bota" startując w składzie (I grupa wiekowa): Karolina Ryterska, Natalia Jasiniak, Oliwia Pomes, Amelia Fornalczyk i Lena Zielińska uplasowała się na 7 miejscu. 

Jedyna nasza drużyna z III grupy wiekowej startowała w problemie nr 3 pt. "Od czasu do czasu Omer". Ich skład to: Błażej Wojtyra, Karolina Olszewska, Konrad Kaliciak, Malwina Olszewska, Marcelina Łukaszewicz, Emil Kojszewski oraz Michał Przyłucki. Tu było blisko niespodzianki, bo choć ostatecznie zajęli 11 miejsce, to w kategorii oceny za styl zajęli 2 miejsce, skutecznie nawiązując walkę z dużo bardziej doświadczonymi drużynami.
 

Wszystkie drużyny trenowały pod okiem trenerów a są nimi : : Tatiana Uwarkin, Iryna Yavorska, Tadeusz Dereń i Stanisław Piórkowski związani ze Stowarzyszeniem po PROstu. Podczas finału w Gdyni nagrodę Omera, przyznawaną trenerom otrzymał S. Piórkowski. Jest to nagroda za wyjątkowo sportową postawę, unikalny talent bądź też postępowanie godne naśladowania.

Zuzanna Bilska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe