W RAMACH PROJEKTU ZDROWOTNEGO PRZEBADANO 6300 OSÓB

  • 14.04.2017, 08:48 (aktualizacja 14.04.2017, 14:35)
  • HTS Słubice l Masz pomysł na materiał? Zadzwoń do nas : 516015650
852_zdrowotny_badaniastarostwo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Projekt zdrowotny realizowany przez Powiat Słubicki pod hasłem "Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim" pomału dobiega końca.

Jednym z ważniejszych założeń projektu było przebadanie jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu. Efekt udało się osiągnąć, bo przebadano blisko 6300 osób. W ramach projektu badania odbywały się w rożnych miejscach naszego powiatu. Na koniec do badań przystąpili Ci, którzy nad projektem pracowali od samego początku.

Badania profilaktyczne i promowanie zdrowego stylu życia było głównym celem projektu zdrowotnego. Dlatego tak ważna była współpraca pomiędzy Powiatem Słubickim a Szpitalem im. prof. Z. Religi w Słubicach. Pozwoliła ona skorzystać mieszkańcom z bezpłatnych badań.

W ramach działań projektowych mieszkańcy mogli skorzystać z podstawowego pakietu badań, który obejmuje badania gospodarki lipidowej, jak cholesterol, HDL i LDL cholesterol, trójglicerydy oraz poziom glukozy i kreatyniny, badanie podstawowe moczu, badanie morfologii krwi i poziom TSH – wyznacznika niewydolności tarczycy.

Ważne dla społeczności powiatu było także to, że krew do badań pobierana była nie tylko w szpitalu, ale również np. w świetlicach wiejskich, domach kultury, remizach, urzędach, przedsiębiorstwach. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie w obszarze zdrowia na terenie powiatu słubickiego Do tej pory nie prowadzono działań profilaktycznych na taką skalę. Dzięki projektowi udało się dotrzeć do wielu mieszkańców powiatu i zachęcić ich do wzięcia udziału w badaniach czy poszczególnych aktywnościach.

HTS Słubice l Masz pomysł na materiał? Zadzwoń do nas : 516015650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe