PRACOWITY WEEKEND ŚWIĄTECZNY FUNKCJONARIUSZY STRAŻY GRANICZNEJ W ŚWIECKU.

  • 20.04.2017, 09:41 (aktualizacja 20.04.2017, 09:55)
  • HTS Słubice l Masz pomysł na materiał? Zadzwoń do nas : 516015650
PRACOWITY WEEKEND ŚWIĄTECZNY FUNKCJONARIUSZY STRAŻY GRANICZNEJ W ŚWIECKU.
Świąteczny weekend okazał się być bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Świecku.

"Dnia 14 kwietnia 2017r. ob. Rosji przedstawił do kontroli podrobione na wzór oryginalnego rosyjskie prawo jazdy, które wydane zostało na nazwisko zatrzymanego. Cudzoziemcowi przedstawiono zarzut posługiwania się sfałszowanym prawem jazdy, co zagrożone jest karą ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W dniu 15 kwietnia 2017 r. funkcjonariusze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu z Placówki SG w Świecku zauważyli porzucony przy drodze K2 samochód marki Peugeot Partner. Pojazd prawdopodobnie pochodzi z kradzieży, o czym świadczy uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy oraz „łamak” w stacyjce. Szacunkowa wartość zabezpieczonego pojazdu, to około 65 000 zł. Dokumentacja wraz z pojazdem została przekazana KPP Słubice.

W nocy z 15 na 16 kwietnia wspólny polsko-niemiecki patrol pełniący służbę po stronie RFN zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Skoda Fabia a w nim 4 ob. Rosji narodowości czeczeńskiej w tym 2 dzieci. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego przekroczenia granicy z Polski do Niemiec. Legitymowali się polskimi TZTC.

16.04.2017 r. zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu ob. Ukrainy usiłował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszom SG. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych cudzoziemiec proponował funkcjonariuszom, korzyść majątkową w wysokości 100zł. Cudzoziemiec odpowie za czyn z art. 229 § 1 kodeksu karnego, zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." -   Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 

HTS Słubice l Masz pomysł na materiał? Zadzwoń do nas : 516015650

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe