DNI EUROPY 2017 !

  • 11.05.2017, 14:42 (aktualizacja 25.05.2017, 08:56)
  • Zuzanna Bilska
860c_dzien_europy2017_wiadomoscisamorzodowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz siódmy dzieci młodzież i dorośli spotkali się na pograniczu polsko-niemieckim aby wspólnie świętować Dzień Europy. W tym roku odbyło się to w ramach unijnego projektu Europejskie Modelowe Miasto współpracy transgranicznej Słubice-Frankfurt. Zapytaliśmy zaproszonych gości co sądzą o tym dniu.

Organizatorzy jak co roku zadbali o ciekawy program w którym każdy mógł znaleźć  coś dla siebie, zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy obu miast.  A co w tym roku znalazło się w programie ?  Jedną z głównych atrakcji zaplanowanych na ten dzień była Debata na temat przyczyn i skutków "Brexitu", w której udział wzięło 80 polskich i niemieckich uczniów.  Z debaty przenieśliśmy się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice w której odbyły się warsztaty dla dzieci.Z kamerą w ten wyjątkowy dzień odwiedziliśmy również przedszkole Pinokio.  Tam Dzień Europy obchodzono w artystyczny sposób.

Ten dzień jak co roku był wyjątkowy dla nas jak i zarówno dla sąsiadów zza Odry. Przypomniał nam jak ważne jest to iż jesteśmy częścią Unii Europejskiej. Liczymy, że co roku ten dzień będzie celebrowany w równie ciekawy sposób.

 

Zuzanna Bilska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe