"Kapsuła czasu" w naszym mieście ?

  • 30.05.2017, 12:51 (aktualizacja 30.05.2017, 13:19)
  • Masz pomysł na materiał ? / zadzwoń : 516-015-650
865_pomnik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach realizacji budowy  Pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Niepodległości powstaje projekt  pod nazwą Kapsuła czasu. Projekt ten polega na wmurowaniu w fundamenty pomnika materiałów przedstawiających nasz kraj, region, miasto.

W kapsule znalazło by się przesłanie do przyszłych pokoleń Słubic zebrane w Księdze Pamięci, aktualne środki płatnicze, aktualne numery czasopism, dokumentacja powstania pomnika i historii miejsca, zdjęcia miasta i regionu, oraz osobiste pamiątki Sybiraków i mieszkańców miasta. 

 

Masz pomysł na materiał ? / zadzwoń : 516-015-650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rafał
Rafał 07.06.2017, 23:40
Piękna inicjatywa.
Lin
Lin 06.06.2017, 11:34
Brawo tak trzymać. Popieram
Anastazja
Anastazja 02.06.2017, 13:55
Witam! Mieszkam bardzo daleko od Słubic ale dzięki Państwa telewizji mogę obserwować co się dzieje w moich Kochanych Słubicach. Szczęśliwa jestem, że powstanie ten pomnik pamiątka po moich przodkach, którzy też przyjechali z golgoty wschodu do Słubic. W tym pomniku widzę także siebie z moją rodziną a nawet moją wnuczkę na rękach mojej córki. Przepiękne ujęcie tego tematu niesamowite przesłanie. Kiedyś jeden z Panów wypowiadał się na temat historii tego elementu który przekazuje pierwsza para. może by zrobić na ten temat osobny materiał. Nazwisko artysty znane jest także u nas tak, że gratuluję wyboru. Proszę szanowną redakcję o kantak z grupą zajmującą się powstaniem tego jak dla mnie dzieła. Pozdrawiam Was Kochani!!!
Andrzej
Andrzej 02.06.2017, 13:15
Jak najbardziej jestem za, następne pokolenia powinny wiedzieć jak powstawał nasz pomnik.
Ryszard
Ryszard 02.06.2017, 00:16
Super fajna inicjatywa. Widać, że ludzie którzy się zajmują tym wspaniałym historycznym projektem to prawdziwi pasjonaci. Jestem przekonany, że to nie będzie Ich ostatnie przedsięwzięcie. Wielki Szacunek i pozdrowienia.
Kot Kotowski
Kot Kotowski 31.05.2017, 17:15
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,

Choć macie sami doskonalsze wznieść;

Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,

I miłość ludzka stoi tam na straży,

I wy winniście im cześć!
Piotr
Piotr 31.05.2017, 12:02
Inicjatywa warta poparcia, ciekawy pomysł i ciekawe znalezisko po latach
krzysztof
krzysztof 31.05.2017, 11:42
dobry pomysł z ta kapsuła czasu zwłaszcza najlepiej zdjęcia całego miasta w formie cyfrowej
Dorota
Dorota 31.05.2017, 11:17
Bardzo podoba mi się podejście Państwa z komitetu do powstającego pomnika, cieszę się, że w moim mieście powstanie takie dzieło. Artysta o znanym nazwisku w Polsce i na świecie widać, że projekt przemawia do oglądającego.
Jolanta
Jolanta 30.05.2017, 20:10
No Panowie szacun historyczny. Podoba mi się podejście komitetu do dzieci i młodzieży. Moja córka brała udział w jednym z konkursów historycznych dostała tyle nagród aż musiałam podjechać samochodem. Całym sercem i też inaczej wspieram Państwa wysiłki tym bardziej, że macie odwagę postawić jedyny pomnik w Polsce bez elementów smoleńskich. Z wypowiedzi Panów widać wasze zaangażowanie i determinację w realizacji budowy. Gratuluję !!!!

Pozostałe