340 TYSIĘCY ZŁOTYCH TO WARTOŚĆ ODZYSKANYCH POJAZDÓW

  • 11.07.2017, 08:41 (aktualizacja 11.07.2017, 14:52)
  • HTS Słubice l Masz informacje, które mogą zainteresować naszą redakcję? Zadzwoń 516-015-650
877_autaskradzione_720pok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Funkcjonariusze Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku tylko w ciągu ostatnich kilku dni ujawnili 3 samochody pochodzące z kradzieży.

Pierwszy z trzech pojazdów patrol funkcjonariuszy  znalazł pod jednym z słubickich hoteli. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła Toyota Avensis, na niemieckich numerach rejestracyjnych. Samochód widniał jak skradziony w Systemie Informacyjnym Schengen. Jego wartość to około 90 tysięcy złotych. 

Dzień później patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli BMW X5, na austriackich numerach rejestracyjnych. W trakcie działań kontrolnych okazało się, że kierujący pojazdem posługuje się podrobionym paszportem, poza tym nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd, którym poruszał się 29-letni obywatel Niemiec został skradziony, do czego przyznał się kierujący. Wartość szacunkowa skradzionego auta, została określona na kwotę 170.000 zł.

24 godziny później znów intuicja nie zawiodła pograniczników. Wytypowany do kontroli Volkswagen Multivan, na niemieckich numerach rejestracyjnych wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzanych działań kontrolnych. Funkcjonariusze zauważyli uszkodzenia przy stacyjce pojazdu. Po  sprawdzeniu pojazdu okazało się, że  widnieje w Systemie Informacji Schengen jako utracony. Kierowcę, 27-letniego obywatela RP, wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Słubicach. Wartość szacunkowa skradzionego pojazdu została określona na kwotę około 80.000 zł.

HTS Słubice l Masz informacje, które mogą zainteresować naszą redakcję? Zadzwoń 516-015-650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe