23 Przystanek Woodstock za nami !!

  • 08.08.2017, 10:15 (aktualizacja 10.08.2017, 00:06)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
885_woodstock_2017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kostrzynie nad Odrą zakończył się 23 Przystanek Wooodstock. Jerzy Owsiak kończąc festiwal dziękował wszystkim uczestnikom oraz osobą zaangażowanym w jego organizacje.

Podobnie jak przed rokiem impreza ta nosiła status imprezy podwyższonego ryzyka. Dla organizatorów oznaczało to dodatkowe obowiązki, między innymi zapewnienie większej ilości służb porządkowych czy rozstawienie barierek wokół scen. Co ciekawe w sobotę decyzją burmistrza Kostrzyna nad Odrą barierki zniknęły. Organizatorzy tłumaczyli to tym, iż obecność barierek stwarzała jeszcze większe zagrożenie niż ich brak. Doświadczyć tego można było podczas piątkowego koncertu HEY, kiedy to tłum zgromadzonych uczestników zebrał się wokół barierek napierając na nie.

Poza wspomnianym zespołem Hey na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak między innymi : Łąki Łan, Wilki, New Model Army czy House of Pain.

Przystanek Woodstock to jeden z największych festiwali w Europie. Gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników. Obszar byłego poligonu gdzie od 14 lat odbywa się festiwal tradycyjnie zamienił się w polowe miasto z całą infrastrukturą. Według podanych w sobotę szacunków policji na Woodstocku bawiło się ponad 220 tyś. osób.

Jurek Owsiak otwarcie przyznaje, że z racji nadania imprezie statusu podwyższonego ryzyka a co za tym idzie wiążącymi się z tym coraz większymi kosztami może być to ostatni w takim wydaniu Przystanek Woodstock. Jedno jest pewne ciężko sobie wyobrazić okres wakacyjny w naszym regionie bez tego festiwalu.

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Remek
Remek 08.08.2017, 23:45
Festiwal dla ogłupiałych.

Pozostałe