"Miś Uszatek" zostanie rozbudowany

  • 17.08.2017, 11:07 (aktualizacja 17.08.2017, 12:00)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
"Miś Uszatek" zostanie rozbudowany
Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o remontach w przedszkolach i żłobku na terenie naszego miasta. Pominęliśmy wtedy Przedszkole samorządowe "Miś Uszatek" aby teraz bardziej mu się przyjrzeć.

Gmina zamierza rozbudować przedszkole "Miś Uszatek" o 50 miejsc. Burmistrz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw, z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi, miałby być realizowany z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

Rośnie nam liczba mieszkańców, co powoduje, że potrzebujemy więcej miejsc w przedszkolach. Mamy już bardzo dobrą bazę, w którą ciągle inwestujemy, ale zaczyna brakować miejsc mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. „Miś Uszatek” zostanie rozbudowany o budynek z osobnym wejściem i szatnią, do którego wchodzić się będzie od strony Paderewskiego. Przy tej ulicy powstanie też parking dla 24 samochodów. Dysponujemy już wstępną wizualizacją która pokazuje, jak ten obiekt ma wyglądać.Koncepcję zaakceptowałem więc projektant może przystępować do pracymówi burmistrz.

Gmina w tym roku postawiła na rozbudowę przedszkoli. Obecnie w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2, tworzone są oddziały przedszkolne, co pozwoli przyjąć dodatkowo 50 maluchów. W sumie miejsca w samorządowych przedszkolach znajdzie od września 249 dzieci. Niestety miejsca zabrakło ich dla 23 dzieci.

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pozdrawiam
Pozdrawiam 17.08.2017, 19:32
No pięknie kolejny barak, strasznie się projektant napracował. Inwestycje w mieście w ostatnim czasie, zwłaszcza w centrum, to same baraki - Czerwona Torebka, Mila, Netto, "Stacja paliw przy ul. Akademickiej". Jest to marnowanie terenów uzbrojonych i działanie ze szkodą dla wizerunku miasta. Brak pomysłu na zagospodarowanie miasta, liczy się tylko interes prywatny, a nie interes ogółu mieszkańców. Kolejne przedszkola, a gdzie obiecany wiele lat temu kryty basen? Poprzednicy mieli większą fantazję i pomimo swojego wieku, byli bardziej kreatywni, dla przykładu: Stadion, Urząd Miejski, CP, Biblioteka, Pl. Przyjaźni, ul. Jedności Robotniczej, Pl. Frankfurcki.

Pozostałe