KRADŁ PRĄD I NIELEGALNIE SPRZEDAWAŁ GO SĄSIADOM

  • 07.09.2017, 08:53 (aktualizacja 07.09.2017, 09:18)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
KRADŁ PRĄD I NIELEGALNIE SPRZEDAWAŁ GO SĄSIADOM
Przed sądem odpowie mężczyzna, który działając na szkodę dostawcy energii nielegalnie pobierał energię elektryczną. 71-latek z tego procederu zrobił sobie stałe źródło dochodu – kradziony prąd sprzedawał sąsiadom. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach : "We wtorek(5 wrzesień) policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim ustalili, że w jednym z ośnieńskich mieszkań 71-letni mężczyzna może nielegalnie korzystać z energii elektrycznej. Policjanci pojechali na miejsce, aby informację tą sprawdzić. Na miejscu stwierdzili, że 71-latek rzeczywiście chciał zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Za pom"ocą przewodu elektrycznego nielegalnie podłączył się do instalacji, omijając licznik taryfowy. Dodatkowo mężczyzna przy użyciu przedłużacza przekazywał kradziony prąd do sąsiedniego mieszkania. 71-latek na tym procederze zarabiał kilkadziesiąt złotych miesięcznie, dodatkowo sąsiedzi w rozliczeniu dawali mu tytoń oraz żywność.

71-latek działał na szkodę firmy energetycznej.

Powstałe w ten sposób straty zostaną ustalone podczas prowadzonego przez policjantów postępowania w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności."

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe