Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?

  • 07.09.2017, 09:36
  • Grupa Tipmedia
Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?
Potrzebujesz szybkiej pożyczki na swoje wydatki? Nie masz jednak pracy i jesteś osobą bezrobotną? Pożyczka w takim przypadku nie zawsze będzie możliwa do uzyskania. Nie oznacza to jednak, że wszędzie otrzymamy odmowę. Gdzie osoba bezrobotna może wnioskować o pożyczkę?

Osoba bezrobotna najczęściej nie ma żadnych dochodów. Zdarza się, że otrzymuje tylko nieregularne wypłaty pieniędzy za dorywcze prace, ale nie jest to regularny zarobek. W związku z tym dla większości banków, a także pozabankowych firm pożyczkowych nie jest godnym zaufania klientem.

Bez pracy nie mamy więc dochodów, a tym samym nie mamy teoretycznie żadnych pieniędzy, żeby spłacać nasze zobowiązania, na przykład ratę pożyczki. Wobec tego wtedy, gdy złożylibyśmy do banku czy firmy pozabankowej wniosek o pożyczkę i wskazalibyśmy w nim, że jesteśmy osobami bezrobotnymi, w większości przypadków otrzymalibyśmy odmowę.

Gdzie po pożyczkę dla osoby bezrobotnej?

Jednak nie wszędzie bezrobotny będzie odprawiony z kwitkiem. Także istnieje możliwość otrzymania pożyczki na dowód dla osób bezrobotnych, niemniej jednak nie zawsze będzie to oferta na atrakcyjnych warunkach.

Takie pożyczki oferują głównie wybrane firmy pożyczkowe działające pozabankowo – zarówno on-line, jak i stacjonarnie. Co więcej, po pożyczkę możemy zgłosić się również do lombardu – otrzymamy w nim pożyczkę pod zastaw.

Czy osobom bezrobotnym opłaca się pożyczać pieniądze?

Pożyczki dla osób bezrobotnych są dostępne głównie na dość niekorzystnych warunkach. Wysokie oprocentowanie i dodatkowe opłaty powodują, że zapłacimy dość dużo za pożyczone pieniądze. Możemy być też poproszeni o dodatkowe zabezpieczenia – oprócz zastawu może być to poręczenie czy podpisanie weksla in blanco.

Podsumowując, pożyczki dla bezrobotnych są możliwe, niemniej jednak nie zawsze są one opłacalne. Gdy nie musimy pożyczać pieniędzy, po prostu zrezygnujmy z tego i poszukajmy regularnych dochodów. Wtedy będziemy mogli łatwiej pokryć pojawiające się wydatki i zacząć odkładać pieniądze.

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe