WPADLI NA GORĄCYM UCZYNKU - ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW ZATRZYMANI

  • 11.09.2017, 14:48 (aktualizacja 11.09.2017, 15:21)
  • Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650
WPADLI NA GORĄCYM UCZYNKU - ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW ZATRZYMANI www.slubice.lubuska.policja.gov.pl
Policja zatrzymała 2 osoby, które na przełomie sierpnia i września dokonali co najmniej kilkunastu kradzieży z włamaniem. Rabusie zostali złapani na gorącym uczynku w Rzepinie. Trafili do aresztu, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała nas Magdalena Jankowska Rzecznik Prasowy Słubickiej Policji - "Pod koniec sierpnia do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o włamaniach do samochodów. Sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Sprawcy po uprzednim pokonaniu zamka drzwi pojazdu dostawali się do jego wnętrza. Sprawcy kradli urządzenia elektroniczne, karty bankomatowe oraz rzeczy osobiste należące do właścicieli aut. W jednym przypadku przy pomocy skradzionej karty wypłacili w bankomacie 1000 złotych. Na początku września na jednej z słubickich ulic został skradziony samochód marki VW Lupo. Jak się później okazało podczas prowadzonego postępowania kradzieży auta dokonali Ci sami sprawcy.

Dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu wszystkich policjantów w ubiegły czwartek(7 września) udało się zatrzymać w Rzepinie, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, 25-letniego mieszkańca województwa lubelskiego oraz 31-latka nie posiadającego stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi ustalili, że sprawcy działali na terenie powiatu słubickiego. 31 i 25-latek w wyniku przestępczego działania spowodowali straty na łączną kwotę ponad 15-tysięcy złotych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom 17 zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Ze względu na ustalanie kolejnych zdarzeń o podobnym charakterze niewykluczone są kolejne zarzuty.

 Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia."

Wszystkie osoby, które mogły zostać pokrzywdzone w wyniku przestępczego działania zatrzymanych mężczyzn i wcześniej nie zgłaszały tego faktu na Policję prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego KPP w Słubicach – nr tel. 95 759 28 52.

Masz informacje, które mogą nas zainteresować? Zadzwoń 516015650

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe