Dwie grupy obywateli Wietnamu zatrzymane w Świecku .

  • 03.11.2017, 10:47 (aktualizacja 03.11.2017, 11:45)
  • Kaja Regińczuk
Dwie grupy obywateli Wietnamu zatrzymane w Świecku .
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w Świecku zatrzymali dwie grupy obywateli Wietnamu, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko – niemiecką granicę. Razem z cudzoziemcami zatrzymano przewożących ich kierowców.

Jak podaje  kpt. SG Rafał Potocki -Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej  : 

''1 listopada 2017 r., funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli na terenie byłego przejścia granicznego,wyjeżdżający z naszego kraju samochód marki Ford, na polskich numerach rejestracyjnych. Pasażerowie pojazdu nie posiadali żadnych dokumentów. W wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu, ustalono, że mężczyźni są obywatelami Wietnamu w wieku 24 i 16 lat i przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. Cudzoziemcy przyznali się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego obywatele Wietnamu przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę 23-letniego obywatela Białorusi, któremu postawiono zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Kolejnego dnia (2 listopada 2017 r.), również na drodze krajowej nr 2, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Autem, oprócz kierowcy, podróżowało w kierunku Niemiec czworo cudzoziemców (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), którzy nie posiadali żadnych dokumentów. Ustalono, że cudzoziemcy są obywatelami Wietnamu. Po przeprowadzeniu kontroli legalności pobytu i stwierdzeniu, że obywatele Wietnamu przebywają w Polsce nielegalnie oraz usiłowali przekroczyć granicę wbrew przepisom, Wietnamczycy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze SG w związku z usiłowaniem nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami wszczęli wobec cudzoziemców postępowania karne. Funkcjonariusze ustalają również, w jaki sposób obywatele Wietnamu wjechali do Polski. Zatrzymany został również kierowca, 32-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze wszczęli już postępowanie karne w związku z organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy.''

 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe